Düşünüyorum da gittiğimiz yerlerde aradığımız ilk şey huzur sanırım. En azından benim için durum böyle. Kızıltoprak’ta ara sokakta keşfettiğim Maybe Delicatessen öncelikle huzur verdi bana, lezzetlereyse bayıldım!

Konum

maybe
Maybe, Kadıköy

Kızıltoprak Kalamış tarafında Sabri Kiraz sokakta May Be. Ağaçların arasında serin bir bahçede, sakin huzurlu bir sokakta kurulmuş. Özellikle sabahları mis gibi saatler için birebir; ama gün içersinde de özellikle öğlen yemekleri için değişen bir menüsünü denemeye gelmelisiniz. Burada sağlıklı yiyecekler mevcut olduğu gibi, genelde yemekler kendi ürettikleri malzemelerle hazırlanıyor.

MAYBE2
Maybe, Kadıköy

Sabah saatlerinde buraya gelirseniz, şekersiz glutensiz maybe kase, granola ve tostlar sağlıklı seçenekler arasında. Biraz daha geniş kahvaltıları sevenlerdenseniz, İtalyan, Fransız omlet veya minzi tavayı ya da enfes pankeklerini tercih edebilirsiniz. Abartısız söylüyorum, arkadaşımla gittiğimiz o gün tattığımız her şeye bayıldık. İkram ettikleri şekersiz enfes kurabiyelerse tam eve götürülmelikti. Mutlaka yolunuzu düşürün!

May Be Adres: Zühtüpaşa Mah. Sabri Kiraz Sok. No: 14/A Kalamış, Kadıköy / Istanbul