Bugün sizler MBFashion Week İstanbul’dan izlenimlerimizi paylaşmak istedik. Öncelikle söylemeliyiz ki, IMG’nin Türkiye’ye gelmesi ve moda haftasını sahiplenmesi ile bazı değişiklikler gözümüze takıldı: Birincisi, oturma planı artık numaralı, geçen fashion week’lerde sorun olan oturma düzeni rahatlamış gibiydi. Bu sene geçen senelerden daha çok yabancı basın mensupları ve yabancı davetliler gözümüze çarptı. Defilelere geçmeden önce hatırlamak gereken bir konu daha var; Antrepo 3, Runway ve Studio olarak ikiye ayrılmış… Tasarımcılar kendi konsept ve tarzlarına göre Antrepo’nun içerisinde Runway dışında da enstelasyonlarını sergileyebiliyorlar. Gelin ilk gün nasıl geçti, hızlı bir özet geçelim…

Runway alanında moda haftasının ilk gününde açılış defilesi olan Mehtap Elaidi’nin karakterli kadınlarını izledikten sonra Nihan Buruk’un koşarak içeri girip selam verdiği sempatikliğini koleksiyonuna yansıttığı zamansız parçalarını seyrettik.

En çok şaşırtan ‘Sahanda Yumurtalar’ın sembol olarak koleksiyonun her parçasında yer alan defilenin sahibi Tanju Babacan, çok konuşuldu. Aynı zamanda finalde ise Nil Karaibrahimgil kendi şarkısı ile sahne de yürüdü.

Günün son defilesi ise Atıl Kutoğlu’ndan geldi! Kürk ve derilerin ön planda olduğu koleksiyon her sene olduğu gibi büyük bir beğeni topladı.

Stüdyo bölümünde ise, ilk defileyi Ece Gözen gerçekleştirdi. Çok defa adını Hakan Yıldırım ile duyduğumuz Ece Gözen’in fosforlu yeşil ile siyahı bir arada kullandığı geometrik şekillerin ön planda olduğu defile ilgi uyandırdı. Moda haftasına ilk defa katılan Nazlı Soylu’nun Lady Faith markası tanıtıldı. Enstelasyon ile kısa bir defilenin ardından, Stüdyo Songül Cabacı’nın final defilesine tanık olduk. Sound of My Voice isimli defilesinde koyu renkler ve dantel detaylar bütünlük oluşturmuştu.

Şimdilik bu kadar… Hepinize bol modalı bir hafta diliyoruz!

Fotoğraflar: Mirel Fis ve facebook.com/MBFashionWeek

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?