Yaşadığınız şehirde turist olmak nasıl hissettirirdi, hiç düşündünüz mü? Ya da kış günlerinde, evinizden hiç de uzak olmayan bir yerde Akdeniz’in ve Ege’nin sahillerinde bulabileceğiniz bir huzuru yakalamak ve günlük yaşamın yoğun temposundan biraz olsun uzaklaşıp birkaç koca günü sadece dinlenmeye ayırmak… Böyle bir deneyim için, şehrin cezbedici otellerinde bir hafta sonu kaçamağı, hem kendinize hem de sevdiğinize verilebilecek en güzel hediyelerden biri aslında. Bilgisayar ve telefon başında geçen yoğun bir haftanın ardından, alarm kurmadan uyanarak, kendiniz hazırlamadığınız bir kahvaltı sofrasında yerinizi alabilir, güne tam anlamıyla başlamadan önce tüm haftanın bedensel ve zihinsel yorgunluğunu spada atabilirsiniz. Sonrası size kalmış; ister hiçbir plan olmadan şehrin daha önce geçmeye vakit bulamadığınız sokaklarını keşfedin, ister uzun zamandır ziyaret etmeye fırsat bulamadığınız o müzedeki yeni sergileri gezin, ister siz hayatın akışına kapılmışken açılmış yeni mekanlara uğrayın. Bu sizin hafta sonunuz, şehir sizin.

Melas Hotel İstanbul
Melas Hotel İstanbul

Hayalini kurduğumuz böylesi bir hafta sonu kaçamağı için önerimiz Melas Hotel Istanbul. Mecidiyeköy-Zincirlikuyu-Levent hattını merkezinde, Gayrettepe’de bulunan Melas Hotel Istanbul, bir yandan her yere ve her şeye yakınken, bir yandan da sizi kapısından girdiğiniz anda çok uzaklara, huzurlu bir tatile ışınlıyor. Akdeniz misafirperverliğini İstanbul’da taşıyan otel, dingin ve rahat bir Akdeniz deneyimi yaşatıyor. Melas Hotel Istanbul, Melas Hotels grubunun dördüncü üyesi ve otuz beş yılı aşkın süredir sundukları otelcilik deneyimi ve misafir odaklı anlayışlarını, iş, turizm ya da sadece dinlenme amacıyla konaklayan misafirlerine sonuna kadar hissettiriyorlar. 

Melas Hotel İstanbul
Melas Hotel İstanbul

Melas Hotel Istanbul, modern çizgiler ve pastel renklerle iş ve aile konforu düşünülerek döşenmiş odalarında sağladığı rahatlıkla bir yandan şehrin yoğunluğunu size unuttururken, pencereden dışarı her baktığınızda ayaklarınız altına serdiği şehir manzarasıyla evden çok uzak olmadığınızı ve hayatın merkezinde olduğunuzu hatırlatıyor. Business Standard, Deluxe French / Twin, Family Suite ve Corner Suite odalarıyla farklı ihtiyaçlara odaklanan ve farklı büyüklükteki aileleri ağırlayabilen odalarda kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Melas Hotel İstanbul
Melas Hotel İstanbul

Melas Hotel Istanbul, ayrıca modern Akdeniz ve geleneksel Türk mutfağı ile sizi gastronomik bir deneyime de davet ediyor, damak tadınıza da hitap ediyor. Casa Mediterra Restaurant, minimalist modern çizgileri ile keyifli bir atmosfer sunuyor ve geleneksel Türk kahvaltısının yanında günün diğer saatlerinde modern Akdeniz füzyon mutfağı ve uluslararası lezzetleri bir araya getiriyor. Tüm gün açık olan Exposé Lounge & Bar, yetenekli barmenlerin özel tarifleriyle hazırladığı kokteylleriyle, Felicita Patisseria ise lezzetli tatlılarıyla öne çıkıyor. 

Melas Hotel İstanbul
Melas Hotel İstanbul

Tam anlamıyla dinlenebileceğiniz bir hafta sonu molası için Melas Spa & Wellness’ın da kapısı misafirlerine açık. Zengin masaj ve terapi seçeneklerinin yanında kapalı havuz, Türk hamamı, buhar banyosu, kar çeşmesi, sauna ve fitness stüdyosunda zinde kalabilir, yoga ve pilates stüdyosundaki etkinliklerden faydalanabilirsiniz Bu sizin hafta sonunuz; tadını çıkarın!

Detaylı bilgi almak için tıklayın.