Yılın üçüncü ayına da girmiş bulunmaktayız. Yeni ayımızın etkinlikleri de birbirinden seç-beğen-git durumunda. Elimden geldiğince etkinlikleri seçip neler olabileceğini aşağıya yazdım, artık hangisini seçip gideceğiniz size kalmış durumda.

1 Mart Cuma

Melis Danişmend @ Borusan Müzik Evi

“Biraz Gülmek İstiyordum” albümünü geçtiğimiz aylarda yayınlayan Melis Danişmend, yepyeni şarkılarıyla Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Emre Ataker, Faruk Kavi, Burak Gürpınar, Gülşah Erol ve Serkan Emre Çiftçi’nin sahnede kendisine eşlik edeceği konserde Melis Danişmend, hem yeni albümünden hem de ilk albümünden şarkıları seslendirecek.

Güntaç Özdemir @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

İlk albümü “Benimle Yan”ı yayınlayan Güntaç Özdemir ile tanışmadıysanız Cuma günü Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki konserinde tanışabilirsiniz. Pop, rock, caz ve soul gibi türleri harmanlayan Güntaç Özdemir, yüksek sahne enerjisiyle de Cuma gecenizi şarkılarıyla renklendirecek. Yeni bir isim keşfetmek isteyenler için ideal bir tercih.

2 Mart Cumartesi

Calexico @ Salon İKSV

Cumartesi gecesi geçmişe gidip bir ‘Gypsy’s Curse’ ya da ‘Over Your Shoulder’ dinlemeye ne dersiniz? Yanıtınız ‘evet’ ise sizi Salon İKSV’ye alalım, zira Joey Burns ve John Convertino yani bilinen isimleriyle Calexico, folk ve Latin müziklerini kaynaştırdıkları şarkılarıyla sizi bekliyor olacak. Yeri geldiğinde dans edebilir, yeri geldiğinde de geçmişe doğru hafif hüzünlü bir yolculuk yapabilirsiniz.

Erdem Yener @ Bronx

Televizyon dizisi, reklamlar derken Erdem Yener’in ne zaman yeni bir albüm ya da şarkı yayınlayacağını bekler olmuştuk. Neyse ki bu bekleyiş geçtiğimiz aylarda yayınlanan ‘Rüyalar Kızı’ single’ıyla son buldu. Şimdi sıra tabii ki yeni albümde; ama öncesinde Erdem Yener şarkılarıyla İstanbul Bronx sahnesinde.

DJ Maestro – Rob Manga @ Babylon

Caz, funk ve soul dolu bir gece düşlüyorsanız Hollanda’nın en ünlü DJ’leri Cumartesi gecesine özel setleriyle sizi Babylon’da ağırlamaktan mutluluk duyacaklar. Hollanda’nın en ünlü caz DJ’i olarak tanınan DJ Maestro ve Amsterdam’da hazırladığı setlerle tozu dumana katan Rob Manga, Babylon’da set’in başına geçiyor.

Scarlett Etienne @ Indigo

Bir insan hem güzel, hem yetenekli, hem de etkileyici bir sahne performansına sahipse ismini çekinmeden Scarlett Etienne olarak telaffuz edebiliriz. Geçtiğimiz yıllarda da İstanbul’u ziyaret eden yetenekli prodüktör/DJ Scarlett Etienne, Cumartesi gecesi Indigo’da set’in başında olacak. Dans etmeye hazır olun!

3 Mart Pazar

Duman @ Jolly Joker İstanbul

Türk rock müziğinin en sevilen ve konserleri büyük bir kitle tarafından takip edilen grubu Duman, Pazar gecesi Jolly Joker İstanbul sahnesinde. Benim de sıklıkla konserlerini takip ettiğim ve izlemekten son derece keyif aldığım grup, yeni haftaya şarkılarıyla sizi hazırlayacak gibi gözüküyor. Müziği, eğlencesi bol bir konser sizi bekliyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?