Yoğun bir ajandaya uyanılmış bir sabah, gidilecek yerler, tamamlanması gereken işler ve kendiyle yarışan bir zihin… Güncel yaşamının vazgeçilmezi haline gelen zihin trafiğimizin yoğunluğuyla yarışabilecek tek bir şey varsa o da şüphesiz şehir trafiği! Bu yüzden mikro mobilite imkanı yaratan seçenekler üzerine kafa yoruyoruz ki Mercedes-Benz ailesinin yeni üyesi tamamen elektrikli E-Scooter da tam bu noktada hayatımıza dahil oluyor.

İstanbul dendiğinde zihninizde neler canlanıyor? Eğer yanıtınız deniz, vapur, martılar ve Galata Kulesi ise ısrarlı bir optimist ya da şehri yalnızca turist olarak deneyimleyen biri olma ihtimaliniz yüksek. Çoğumuz için İstanbul tüm zenginliklerinin yanı sıra sonu gelmez bir trafik, otomobille ilerlemeyi neredeyse imkansız kılan dar yokuşlar ve yetişilmesi gereken zorlu duraklardan ibaret. Öyle ki kalabalık şehirlerde yaşayanlar olarak şehir trafiğine yenik düşmeden geçirilen bir günü Maslow’un ihtiyaçlar piramidine dahil etmek isteyebiliriz!

Şehrin ritmine uyabilmek için kompakt, hafif ve güvenli çözümler arayışındayız. İşte ‘mikro mobilite’ kavramını bu denli önemli kılan da aslında bu pratik ihtiyaçlarımız. Şanslıyız ki tüm bu ihtiyaçlarımızın farkında olan MercedesBenz yeni elektrikli E-Scooter ile alan ve zaman tasarrufu sağlayarak kısa mesafeleri katetmek için ideal bir mikro mobilite imkanı sunuyor. Mercedes-Benz’den tamamen elektrikli E-Scooter, yüksek kaliteli bileşenleri ve sportif zarafeti bir araya getiren tasarımının yanı sıra performansı ve konforu bir arada vadediyor!

Ekstra Hareketlilik İçin: Mercedes-Benz E-Scooter

Gelin bu cazip mikro mobilite çözümünü biraz daha yakından tanıyalım. İlk olarak; Mercedes-Benz E-Scooter, kompakt boyutu ve düşük ağırlığı sayesinde toplu taşıma araçlarında kolaylıkla taşınabiliyor veya araç bagajına yerleştirilebiliyor. Bu da Mercedes’inizi park edip yola yine Mercedes ile devam edebileceğiniz anlamına geliyor! Üstelik Mercedes-Benz E-Scooter şehir trafiği, işe gidip gelme veya uzun mesafeler için ideal bir tercih olmanın yanı sıra aradığımız iki önemli özelliği aynı anda sunmayı başarıyor: Yüksek kaliteli bileşenler ile zarif ve sportif bir tasarım!

Fonksiyonelliği her daim birinci planda tutanların da gözdesi olmaya aday olan Mercedes-Benz E-Scooter, 500 watt’lık bir motorun yanı sıra, seçilen moda bağlı olarak 35 km/saat’e kadar hızın mümkün olduğu dört farklı sürüş programıyla öne çıkıyor; esnek ve konforlu şarj sistemi sayesindeyse dilediğiniz zaman şarj edebilmeye de imkan tanıyor. Tüm bunlara ek olarak; tamamen şarj edildiğinde, “Eco” modu kullanarak 30 kilometreye kadar, “Spor” modu kullanarak ise 20 kilometreye kadar seyahat etme olanağı sunuyor ve kendisiyle birlikte gelen şarj kablosu aracılığıyla ev tipi prizlerde şarj edilebiliyor!

Eğer tüm bu bahsettiklerimiz sizi mikro mobilite konforunu keşfetmek ve yola Mercedes ile devam etmek konusunda motive ettiyse, Mercedes-Benz E-Scooter’ı şu anda Mercedes-Benz acentelerinde, çok yakında da Mercedes-Benz’in resmi Amazon sayfasında inceleyebilirsiniz.