Saç bakım kremleri, serumlar, çok sevdiğimiz maskelerimiz, şampuanımız… Hepinize çok teşekkürler, gerçekten elinizden geleni yaptınız. Bütün ürünlerimiz değişebilir, gelişebilir ama değişmeyen bir tek şey var ki onun etkisini biraz hafife almışız: Su!

Su

Bir soru: Saç bakımında sorunu ve çözümü yıllardır yanlış yerde arıyor olabilir miyiz?

Saçımız için ne kullanırsak kullanalım, onu suyla arındırıyoruz. Hatta hatırlayın, ülke veya şehir değiştirdiğimizde bile saçımız evdeki formunda olmaz. Suyun yapısına müdahale etmek de takdir edersiniz ki şampuanımızı değiştirmek kadar kolay değil.

Şimdi gözümüzün bir mikroskop, saçımızın da bir mücevher olduğunu hayal edelim. Duş alırken veya kuaförde kullanılan en temiz suyun bile içindeki metal yoğunluğu çok fazla olabiliyor, sık sık yıkama halinde o metal parçacıkları saç telinin içinde birikmeye ve onu oksitlendirmeye başlıyor. Gözünüzde canlandı mı? Tıpkı bir mücevherin suyla çok temas ettikten sonra renginin solması ve oksitlenmesi gibi.

Sarı saçların kızılımsı bir renge dönmesi, kahverengi saçların parlaklığını yitirmesi, siyah saçların soluklaşmaya başlaması… Ezbere bildiğimiz bu sorunların kaynağını L’Oréal Professionnel, Ioannina Üniversitesi ile yürüttüğü uzun soluklu araştırma ve deneylerin sonunda tespit etmiş: Saç telinin içinde biriken metaller.

L’oreal Metal Detox Oil

Tüm Saçlar İçin Metal Detox Oil Dönemi!

Tespit tamam, çözüm de hazır. L’Oréal Professionnel, saç telinin içindeki metali hedef alacak kadar küçük bir molekül içeren o formülü geliştirdi. Saça ihtiyacı olan parlaklığı kazandırırken, konsantre formuyla ağırlık yapmadan – “Oil” kelimesini duyduğunuz anda ağırlık yapma ihtimalini düşündüğünüzü tahmin ediyoruz – anında lif tarafından emiliyor. Sonbahar rüzgarlarının da tıpkı su gibi çok hassas davranmadığı bir dönemde, saçlarımıza düzenli metal detoksu hediye edebiliriz.  

Şaşırtıcı Rakamlar.

Metal Detox Oil hakkında araştırma yaparken, en çok L’Oréal Professionnel tarafından paylaşılan başarı oranlarından etkilendik. Günlük kullanıma uygun olan bu yağ, tek kullanımda %97 daha az kırılma etkisi ve parlak renk sonucu vadediyor. Saça x4 kat daha fazla nem koruması sağlarken, 230 derece sıcaklığa karşı koruyor. Profesyonel salon koşullarında 200’den fazla kez test edildikten sonra ulaşılan bu rakamlara şaşırmamak mümkün değil.

L’oreal Metal Detox Oil

Kahraman Molekül: Glikoamin.

Glikoamini su ve saçınız arasında bir ajan gibi düşünün. Sizin için çalışan bir ajan!

İncecik saç telinin içine kadar nüfuz ederek saçtaki metali kendine çekiyor. Metal nerede olursa olsun, Glikoamin sayesinde nötralize oluyor. Gerçekten, biz seni hak edecek ne yaptık Glikoamin? İyi ki varsın.

Suyunuzla Barışın.

İdeal su diye bir şey yoktur ama olsaydı bile onu her yere taşıyamazdık. Ancak, Metal Detox ailesinin yeni üyesi Metal Detox Oil’i ve bağımlılık yapan kokusunu kesinlikle taşıyabiliriz!

Böylece saçımız daha yıpranmadan, boyanmadan, sudaki metallerle oksitlenmeden önce korumuş oluyoruz. Önlem almak keşfedilmişken, tedaviye gerek kalmaması mümkün.

Toksinler ve arınma, hayatın doğal döngüsüdür. Hayata dair her şeyin içinde bir miktar toksin var ve çoğu da yaşadığımızı kanıtlar. Biri olmasa, diğerinin değerini bilemezdik. Su ne kadar değerliyse, saçımızın her teline bakmak o kadar kıymetli. Hele ki bilim, tüm onarıcı gücüyle yanımızdayken!

L’Oréal Professionnel tarafından geliştirilen Metal Detox Uzman Serisinin yeni yıldızı Metal Detox Oil ile tanışmak için tıklayın.

https://www.youtube.com/watch?v=eCdxK7Hp8RI