Yazın en sıcak günlerinden biriydi. Sokaklarda elimde dondurma dolanırken Meze Moda’yla karşılaştım. Moda’nın abartısız en huzurlu sokağında köşeyi tutmuş olan bu şirin mekana birkaç gün sonra uğrayacağıma dair kendime sözler verip yoluma devam ettim…

Konum

IMG_28671
Meze Moda

Moda’da, Nene Hatun Sokak’ta MezeModa. Moda Starbucks’ın bulunduğu sokaktan girince sol yanda. Dükkana girdiğim an güleryüzle karşılanıyorum. Sokağa bakan masalardan birine oturup tahtada yazan zeytinyağlılardan üç tanesini seçiyorum. Havuç tarator, mücver ve barbunya enfes ama asıl favorim zeytinyağlı dolma oluyor. Hemen ertesi gün ise arkadaşımı da alıp gidiyorum ve farklı seçenekleri de deniyorum. Her biri leziz.

13636006_1788797714690436_2048434899_n
Meze Moda

MezeModa, iç mimar tatlı sahibesi, şirin ortamı, çalan müzikler ve lezzetleriyle kısa sürede çok fazla insanın sevdiği bir yer halini alacak, buna eminim. Üçlü, dörtlü veya beşli meze tabağını seçip günlük meze ve zeytinyağlılardan bir kısmını tercih edebilir, bir sabah Moda’ya yolunuzu düşürüp taze ürünlerle hazırlanan kahvaltısını deneyebilir ya da ev yapımı mantı ve dolmalarının tadına bakabilirsiniz MezeModa’nın. Moda civarında oturuyorsanız eve servislerinin olduğunu da belirtmeliyim ve kalabalık misafirleri ağırlayacak olursanız kesinlikle buranın mezeleriyle yapabilirsiniz bunu. Gönül rahatlığıyla hem de… Bir sabah gidip kahvaltı ve süt reçellerini de denemek istiyorum. Kim bilir belki özel olarak hazırlanmış reçellerden eve de alırım! Siz de gelin!

MezeModa: Caferağa Mah. Moda Cad. Nene Hatun Sok. No:3 Kadıköy/İstanbul