IMG_7954

IMG_7788

Kız arkadaşlarımızla her sene tekrarladığımız geleneksel tatilimizi bu sene Bozburun ‘da yeni açılan miamai otelinde yapmaya karar verdik. Otel yeni açılmış olduğu için aklımızda bazı tereddütlerimiz vardı. Ancak, bizim gibi bir grup bir arada olduktan sonra, her yeri cennete dönüştürebileceğimiz düşüncesiyle yollara koyulduk. Ama gel gör ki, bu konuda pek de uğraşmamıza gerek kalmadı aslında; geldiğimiz yer zaten cennetten bir köşeydi.

IMG_7789

Uçak ile Dalaman’a vardıktan sonra, iki saatlik bir minibüs yolculuğunun ardından Bozburun’a vardık. Ufak bir tekne bizi kıyıda karşılayarak, ancak deniz yoluyla varılabilen bu harika otele taşıdı. Vardığımızda otel müdürümüz Metin Bey’in özenle hazırlattığı muhteşem bir kahvaltı sofrası bizi bekliyordu. Kahvaltımızı bitirdikten sonra , yolculuğun vermiş olduğu yorgunluğu üzerimizden atmak amacıyla hepimiz odalarımıza dağıldık.

IMG_7871

IMG_7991

miamai’nin  her biri modern dizayn ve dekorasyonuyla , farklı zevk ve ihtiyaçlara mükemmel şekilde hitap eden toplam 13 odası var. Odaların genişliği, rahatlığı ve renk uyumunun yarattığı huzur bir otelden bekleyebileceğiniz konforun en yüksek standardını karşılıyordu.

IMG_7867

 

IMG_7898

Şefimiz Ramazan Bey, yaratıcı ve eşsiz sunumlu yemekleri ile her gece bizlere bir lezzet şöleni yaratıyordu. Öğleden sonra 5 çayında sunulan cheesecake ve nefis kurabiyelerin tadı hala damağımda….Gün batımında ise, güneşin batışının yansımalarını izlerken bize sunulan içkilerden ‘Smell of the Sea’yi  ise kesinlikle tavsiye ederim.

IMG_7958

Kısacası bu otel, kesinlikle görülmesi gereken bir yer ve bizim için bu tatil her sene tekrar etmek isteyeceğimiz bir tatil oldu. Buradan başta Avi Bey olmak üzere, otelin tüm değerli kurucularına, güleryüzlü personeline ve şefimiz Ramazan Bey’e bizlere böylesine güzel bir deneyim yaşattıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

IMG_7806

IMG_7985