En son ne zaman gerçek anlamda doğayla iç içe oldunuz veya ne zaman sevginin içinizden etrafa yayıldığını, coşkuyla dolup taştığınızı hissettiniz? Peki ya en son ne zaman her ikisini de birarada deneyimlediniz? Cevabı uzun zaman önce olanlara yepyeni bir tecrübe yaşatacak, cevabı kısa bir zaman önce olanlara ise sıra dışılığıyla bambaşka bir eğlence anlayışı sunacak bir etkinlikten bahsetmek istiyoruz bugün: About Nights sunumu ve Profun Creative Events organizasyonu ile 22 Haziran Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’da gerçekleşecek olan Midsommar Festivali!

Midsommar Yaz Festivali, Kuzey Avrupa’nın en köklü kültürel geleneklerinden biri ve yaz ortası İsveç’te kutlanan en büyük ikinci festival olarak biliniyor. Yazın gelişini sembolize eden festivalde, geleneksel İsveç yemekleri yeniliyor ve masa etrafında şarkı söyleniyor. Kutlama boyunca çeşitli masallar ve İsveç folkloruna özgü hikayeler anlatılıyor. Tüm bunlardan yola çıkarak diyebiliriz ki, Midsommar Yaz Festivali Kuzey Avrupa’nın kültürel zenginliğini ve geleneklerini en iyi şekilde deneyimleyebileceğiniz, doğayla iç içe güzel zaman geçirebileceğiniz, oyunlar oynayıp geleneksel yemekler tadabileceğiniz coşku dolu bir festival. Ve eminiz ki, birçoğumuz her seferinde bir yolunu bulup bu dinamik festivalde yer almak için can atıyoruz. Güzel haber, bu sıra dışı festival konseptinde bulunmak için artık uzaklara yolculuk etmemize gerek yok, festival bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleşiyor.

22 Haziran’da gerçekleşecek olan Midsommar Festivali’nde hep birlikte yazın ışıl ışıl ve parlak günlerinin coşkusunu hissedecek; müziğe, dansa, birbirinden eğlenceli aktivite ve atölyelere doyacağız. Peki bu festivalde bizleri neler bekliyor? Öncelikle geniş müzik yelpazesinden oluşturulacak müthiş bir programa hazır olun. Programın bizi en çok heyecanlandıran isimlerinden biri; kendilerinin yarattığı, hayali “Kadebostany Cumhuriyeti” adlı ülkenin kültüründen beslendiklerini söyleyen, canlı performanslarında video mapping, led ve neon ışıklar gibi çeşitli efektlerden yararlanarak etkileyici şovlara imza atan İsviçreli pop grubu Kadebostany. Minimal tekno ve electro pop öğelerinin öne çıktığı özgün tarzlarıyla tanıdığımız Jan Blomqvist & Band, ilk albümleri “Fantezi Müzik” ile ilgileri üzerine toplayan Jakuzi ve Roosevelt, Darius, Club Bangkok gibi değerli isimler de festivalde bizlerle olacak.

Festival boyunca, yalnızca iyi müzik dinleyip eğlenceye doymayacak, aynı zamanda çeşitli aktivite ve atölyelerle kendinizi Kuzey Avrupa’da hissedeceksiniz. Doğa ve sevginin gücüne inananlar, gelin 22 Haziran’da Küçükçiftlik Park’ta buluşalım! Bir yandan sosyalleşirken, bir yandan müzik ve eğlencenin tadına varalım. Yaz mevsiminin başlangıcı olarak kabulen edilen bu çok özel İsveç geleneğini birlikte, güneşin sıcağını hissedip doğanın büyüleyiciliğine hayran kalarak yaşayalım. Ne dersiniz?

Bilet almak için tıklayın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN