Madonna, Britney Spears, Lady Gaga… Birbirlerinden mi “esinleniyorlar”?

Birkaç sene öncesine kadar Fergie,The Pussycat Dolls gibi isimlere şarkılar yazan söz yazarı, şimdilerin başarıları ile rekor üzerine rekor kıran sarışını Lady Gaga, yayınladığı son single ‘Born This Way’ ile iTunes tarihinde yaşanmamışı yaşatırken, diğer yandan şarkının çalıntı olduğu haberleri single çıktıktan birkaç gün sonra youtube, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde patladı.

Dinlediğimde gerçekten de benzerliği fark ettim. Eser, 1989 yılında sarışın pop kraliçesi Madonna’ya ait olan ‘Express Yourself’ parçasına bir hayli benziyor. Biz buna ”esinlenmek” diyelim.

Bu tartışmalar sürüp giderken diğer yandan özel hayatı ve 2000’lerin popuyla ismini duyurmadığı insan kalmayan bir diğer sarışın, Britney Spears. Lady Gaga’ya single öncesi bir savaş niteliğinde çıkardığı ”Hold it Against Me” parçası Bilboard oylamasında BTW’yi sollamış durumda. Tabi BTW’nin 23 ülkede iTunes Store’da 1 numara olması diğer bir konu. Özetle içinde bulunduğumuz bu ayda milyonları gözü bu üç sarışına kitlenmiş durumda.

Her ne kadar benim müzik kulağıma pek hitap etmese de üç günde 10 milyonun dinleyip satın aldığı parçalara saygım var tabi ki. Bakalım sarışınlar arasında devam eden soğuk savaş nerelere gelecek…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN