Sizin kadar dinamik ve sportif, sizin kadar tasarıma önem veren ve çevreci bir otomobil mi arıyorsunuz? Aradığınız yeni tempo; sportifliği ön plana çıkaran yeni dış tasarımı, daha dinamik bir sürüş için alçaltılmış süspansiyonu ve heyecan verici bir şekilde yeniden tasarlanmış iç mekanıyla, yeni MINI Paceman’de!

Test sürüşü ve detaylı bilgi için…

Tasarıma Önem Verenlere MINI Paceman

Mini Paceman

Modern ve etkileyici gövde şekline sahip olan Paceman, yeni bir modelde tasarıma önem veren müşteriler için cazip bir seçenek olması amacıyla yaratıldı. Belirgin yatay çizgileri ve dinamik kıvrımlı yüzeyleri sportif bir performans vaadederken, aracın bütünündeki sade şıklık ilk bakışta fark edilebilir. Altıgen radyatör ızgarası ve geniş krom çerçeve ile birleşen dik ön ızgara Paceman’e özgün bir görünüş katıyor. Coupé stilinde uzatılmış yan yüzey Paceman’e özgü uzun kapıları da içerirken, daha önce MINI Coupé’de görülen karartılmış sütunlar aracılığıyla adeta havada süzülüyormuş gibi görünen tavan da Paceman’de mevcut. Aracın arkasına doğru yumuşak bir eğimle inen ve entegre rüzgarlıkta son bulan tavan ise siyah, beyaz veya gövde renginde sipariş edilebiliyor. MINI için bir ilk olan ve aracın genişliğini vurgulayan yatay stop lambalarına ek olarak, otomobilin arka kısmında yer alan model ismi de MINI’de bir ilk.

Paceman’in özel tasarım iç mekanında ise “lounge” konseptiyle tasarlanmış arka koltuklar dikkat çekerken, bu bağımsız 2 ayrı koltuk sıra dışı bir konfor ve destek ile geniş baş, omuz ve diz mesafeleri sunuyor. Kol dayamaları ise arka döşeme kaplamasına entegre edilmiş. Arka koltukları katlanarak yük taşıma kapasitesi 330 litre’den maksimum 1,080 litre’ye kadar çıkarılabiliyor. Bagaja erişim ise geniş ve yüksek olarak açılabilen bagaj kapağı ile çok daha kolay hale geliyor. Yükseltilmiş oturma pozisyonu, sürücü ve ön yolcuya her yönde mükemmel bir görüş açısı kazandırıyor.

Hayata Renk Katmak İsteyenlere MINI Paceman

MINI Paceman’de yeni Brillant Copper ve Blazing Red alternatiflerini de içeren sekiz dış boya rengi mevcut. Starlight Blue da daha önce görülmemiş ve Paceman’e özel bir renk. MINI’de her zaman olduğu gibi kişiselleştirmenin son derece popüler olması bekleniyor ve kapsamlı motor kaputu şeritleri, döşeme çeşitleri, iç mekan yüzeyleri ve “colour line” seçenekleri de bulunuyor.

Hayatın Temposunu Değiştirmek İsteyenlere MINI Paceman

MINI Cooper Paceman modeli 0’dan 100 km/s hıza 10.4 saniyede çıkabilen, CO2 emisyonu sadece 140 g/km olan ve 100km’de sadece 6.0 litre yakıt tüketen ve 122 bg’lik 1.6 litre hacmindeki bir motor ile sunuluyor.

MINI Cooper S Paceman ALL4 184 bg üretmek için aynı motorun geliştirilmiş versiyonunu kullanıyor. 100 km/s hıza 7.5 saniyede çıkan bu aracın yakıt tüketimi 6.7 litre ve emisyon değeri sadece 143g/km seviyesinde.

Mutlak MINI performansını ve arzu edilirliğini arayanlar için ise 218bhp’lik John Cooper Works Paceman seçenekler arasında bu araç 0’dan 100km/s hıza sadece 6.9 saniyede çıkıyor.

Sportif ve Dinamik Bir Yol Arkadaşı Arayanlara MINI Paceman

Teknik özellikleri ile ayakları yere sağlam basan ancak dinamik bir sürüş deneyimi sağlayan MINI Cooper Paceman’de opsiyonel olarak bulunan ve motor tepkilerine ve direksiyon tarafından sağlanan güç yardımını iyileştiren spor butonu ile ekstra keyif sağlanabiliyor.

Çevreyle Dost Olmak İsteyenlere MINI Paceman 

Son teknoloji ürünü güç aktarım mekanizması ve süspansiyon teknolojisi MINI’nin standart olarak gelen MINIMALISM çevreci sistemleri ile birleştirilmiş. Bunlar arasında tamamı yakıt kullanımını azaltmaya ve emisyonu düşürmeye yardımcı olan Otomatik Start/Stop, Vites Değiştirme Noktası Görüntüleme, Fren Enerjisi Geri Kazanımı ve yardımcı bileşenlerin ihtiyaç halinde çalıştırılabilmesi bulunuyor.

MINI için yeni bu tempo, sizin için de yeni bir tempo olsun isterseniz MINI Paceman ile tanışmak için daha fazla beklemeyin!

Test sürüşü ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN