Kitapların arasında kahvenizi yudumlarken Akaretler’i seyredalmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse kitabevi ve cafe olma özelliğini aynı anda içerisinde barındıran Minoa’ya uğrayın derim!

IMG_4164
Minoa

Beşiktaş’tan çıkıp, Akaretler yokuşunu tırmanırken sola doğru ilerleyip yokuşu bitirdiğimizde karşımıza çıkıyor Minoa. Girdiğimiz an etrafımızı kitaplar sarıyor, haliyle çok hoş bir karşılama oluyor. Siyah beyaz karolardan oluşan yerleri ve hemen ilerisinde modern çizgilere sahip dekorasyonuyla cafe kısmı bulunuyor. Merdivenlerin üzerine çeşitli dünya klasikleri çizilmiş, oldukça hoş bir görüntü sağlıyor. Kısa bir süre önce açılan bu kitabevi&cafede Türkçe ve İngilizce birçok kitabı bulmak mümkün. Her yerde bulunamayacak birtakım Dekorasyon, Mimari, Sanat, Yemek vb. kitaplarının yanı sıra, Türk ve yabancı birçok yazarın, klasiklerine de yer verilmiş durumda. Kitapları alıp cafe bölümüne geçemiyorsunuz; ancak buradan satın aldığınız bir kitabı oturup cafe kısmında incelemek, hatta heyecanla okumaya başlamak oldukça keyifli.

IMG_4159
Minoa

Cafe kısmında, kahve ve soğuk-sıcak içecek çeşitleri bulunduğu gibi, salata çeşitlerinden tosta kadar birçok aperatif de mevcut. Sabah saatlerinde geldiğinizde ise oldukça doyurucu kahvaltı ve yumurta çeşitleriyle, taze kruvasan da bulunmakta. Tatlı çeşitlerini de unutmamak lazım, sunumları bi harika. Bu samimi mekanda, bir süre sonra huzurlu anlar geçirebileceğiniz bir kış bahçesine de yer verilecek, ayrıca daha farklı dillerde kitapları da bulabileceksiniz. Bu keyifli ve huzurlu kitapevi-cafe’yi keşfedin derim!

Minoa Adres: Süleyman Seba Cad. Park Apt. No:52/A Vişnezade, Beşiktaş / İstanbul