Teşvikiye’deki butik kahve dükkanı M.O.C. İstanbul‘u tüm kahve tutkunları bilir. Mahallemize renk katan, gece gündüz dolup taşan, “Haydi MOC’ta buluşalım” diye randevulaştığımız süper keyifli mekan. Açıldığından bu yana Teşvikiye sakinleri olarak kendisini biraz sömürüyor olmamızdan aldığımız haz ile henüz deneyimlememiş olanlar da iyi kahve içsin diye biraz bahsedelim.

moc istanbul 1

MOC İstanbul’un Hikayesi:

45 sene Avusturalya’da yaşamış olan Sam Çeviköz, Türkiye’de köşe başı kahveciler butik kahvecilere dönüşmeye başladığında bir davet alarak İstanbul’a gelmiş. İlk gelişinde İstanbul’un henüz hazır olmadığını görmüş ve biraz daha vakit vermiş. 15 senedir kahve dünyasının içinde olan Sam Çeviköz International Barista Jürisi olmasının yanı sıra son bir senedir SCAE Eğitmeni olarak görev alıyor. Şimdi ise kendi mekanı MOC’un başında. Hem misafirlerine iyi bir kahvenin sırlarını anlatıyor hem de dünya standartlarında barista yetiştirip aramıza kazandırıyor. Demem o ki iyi bir kahve içeceğiniz garantili.

Ministry Of Coffee

Dünyadaki en iyi kahve kavurma tekniklerinden biri de Avustralyalılar’a ait. Sam Çeviköz işte bu tekniklerle kahvelerini hazırlayıp sunuyor. Kahveleri biraz daha koyu kavrulmuş. Avustralya’da öyle çünkü. Yumuşak içimli sevenlere biraz sert gelebilir. Sert kahve sevenleri ise mest edecektir. Özellikle Americano ve Latte‘si harikulade. Sıcak havalarda da Karamel Ice Latte öneririm.

coffee with latte art

Kahvenin Orgazmı

Burada içeriği espresso, beyaz çikolata, siyah çikolata ve sütten oluşan Zebra Mocha diye bir kahve var. Bir fincan söyledim bu Zebra‘dan. Bir yudum aldım ve daha yutmadan tüm ağzımın içini kaplayan harikulade bir kahve aroması… Yuttuktan sonra ise yanaklarımın içini emmeye başladım. Hepsini bir dikişte içme arzusu ve minik yudumlarla zamana yayarak içmek arasında bir süre savaştım. Karşımdaki arkadaşım “Ne yapıyorsun sen? Çok mu lezzetli?” diye sordu. Bir yudum almasını söyledim. Bir yudum aldı ve birlikte küçük bir orgazm yaşadık. Fazla uzatmayayım. Anladınız siz. Gidin ve tadına bakın…

Bir öneri daha. Espresso, tarçın, bal ve sütten oluşan Cafe Miel…

MOC İstanbul Adres: Şakayık Sokak No:4/A Teşvikiye / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?