Kitlelerin yoğun ilgi gösterdiği Mercedes Benz Fashion Week İstanbul tüm hızıyla devam ediyor. Partilerin defilelerin ve ekspozisyonların tanıklığını yapan Antrepo 3’te hareket çok…

_Desenlerin ön planda olduğu ‘İçimizdeki Çocuk’un kadınsı sesi Aslı Güler’in defilesi ile 2. güne başlandı.

_Begüm Salihoğlu’nun muhteşem büyüleyicilikteki elbiseleri ile devam eden günde, Jale Hürdoğan’ın Geyşa dudaklı kadınları farklı diyarları tatmamızı sağladı. İddialı makyaj koleksiyonun bütünleyicilerindendi.

_Ardından çok beklenen defileler arasında Tuvana Büyükçınar’ın defilesi sahne aldı. Undart koleksiyonunda Çağla Şikel’in deri elbisesi konuşulan parçalar arasındaydı. Finalde oğlu Aslan ile selam veren Tuvana’nın kadınsı kesimleri ön plandaydı.

_Genç tasarımcı Emre Erdemoğlu’nun erkeklerini beğenmeyen var mı? Bordo renkli kadife kumaşların ve şık erkekleri göz hapsimize almıştık. Emre Erdemoğlu’ndan sonra erkeklerle devam ederken sırayı Niyazi Erdoğan aldı. Atilla Han’dan esinlenilmiş koleksiyonunda yine farklı tarzda dominant erkek karakterleriyle tanıştık. Antrasit renk ilk defa içimizi açtı.

_Daha sonrasında heyecanla izlediğimiz Ayşe Deniz Yeğin defilesinde eski mankenlerden Deniz Pulaş, Sema Şimşek’i gördük.

_Uğurkan Erez eski günleri yad ederken izleyiciler koyu ve fuşya renklerin harmonisini seyretti.

_Deri materyalini neredeyse ilk defa hayata koleksiyonlarında geçiren Simay Bülbül’ün detaylardaki kesimleri ön plandaydı. Aşk Mektupları isimli koleksiyonunda romantik hava Wilma Elles’in mankenliği ile devam etti.

_3. günde sona doğru yaklaşırken içimizdeki burukluk ile heyecanı bir arada yaşadık. Nihan Peker, minimal formları ve detaylardaki zenginliği ile su gibi akan bir koleksiyon sergiledi. Kağıthane ile yaptığı işbirliğinde, kendi deseninden kapağı yapılmış sayfalarında Nihan Peker kadını olan defter hediye edildi. Yine yaratıcı bir proje…

_Kapitonenin dikkat çektiği Özlem Kaya defilesinin sürprizi Ayşe Hatun Önal ve Tülin Şahin’di.

_Her sene en kalabalık defile olan Gamze Saraçoğlu defilesi başlamadan bir saat önce alan yine dopdoluydu. Merakla beklenen defilede Sonbahar/Kış koleksiyonu içimizi ısıttı. Koleksiyonun birbiri ile uyumu, ayakkabılarının stili, mankenlerin asil yürüyüşü ve güçlü dikişler uzun süre defilenin konuşulacağının göstergesiydi.

_Pera Palas’ta  Elif Cığızoğlu’ nun defilesi ile günün son dakikalarına yaklaştık. Mimari formları andıran elbise ağırlıklı koleksiyon ile günü sonlandırdık…

 

Görseller: facebook.com/MBFashionWeek

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?