Moda’da hareket bitmez. Her yeni gün yepyeni bir yerle karşılaşıyoruz evet; ancak şimdi bahsedeceğim yer benim için daha özel. Yapım aşamasında verilen emek ve gösterilen özene bizzat şahit olduğumdan olsa gerek, Pinhole benim için apayrı!

pinhole 1

Üç farklı meslekten, üç ayrı insanın böylesi küçük bir alanı, metrekareyle ölçülemeyecek derecede zevkli bir mekan haline getirmesi kolay olmadı elbet; ancak gittiğinizde siz de hissedeceksiniz bu emeğe epey değdi. Moda’nın en güzel ve sakin sokaklarından olan Şair Latifi Sokak’ta bulunan Pinhole’de, el yapımı ahşap masalar, fotoğrafçılıkla ilgili ince düşünülmüş ayrıntılar dikkat çekiyor ilk olarak. Mekanın ismi de fotoğrafçılıkla ilgili, özellikle bu şekilde seçilmiş. Mekan sahiplerinin hem mesleki anlamda hem de hobi olarak fotoğrafla ilgili birçok çalışması bulunduğundan Pinhole’de konsept bu yönde oluşmuş, pek de güzel olmuş doğrusu. Fotoğrafçılıkla ilgili en güzel dergileri, kitapları bir mekanda bulabilmek fazlasıyla memnun edici. Bu kadar bahsedip de duvardaki harika resimden söz etmemek haksızlık olur. Geçin Mösyö Pinhole’ün karşısına, kahveniz eşliğinde dertleşin onunla. Olamaz mı? Olabilir :)

Renkler öyle güzel düşünülmüş ki oturdukça oturası geliyor insanın burada, hem de huzurla. Mekanın güzel enerjisinde, sahibesinin güleryüzlü ve misafirperver tavırları da etkili pek tabii; ancak bu kadarla kalmıyor.

Renkler öyle güzel düşünülmüş ki oturdukça oturası geliyor insanın burada, hem de huzurla. Mekanın güzel enerjisinde, sahibesinin güleryüzlü ve misafirperver tavırları da etkili pek tabii; ancak bu kadarla kalmıyor.

Bir yer düşünün hem sıcacık ve şirin hem de servis edilen neredeyse her şey ev yapımı. Enfes magnoliaların içerisindeki bisküviler dahi anne yapımı, hatta kadayıflı muhallebi de öyle. Leziz kahvelerin yanında gelen kurabiyelerden bahsetmiyorum bile. Tadınca eminim beni iyilikle anacaksınız Bununla da bitmiyor. Atıştırmalıklar, sandviçler ve pita pizzalar da bi’ harika.

Bir yer düşünün, hem sıcacık ve şirin hem de servis edilen neredeyse her şey ev yapımı. Enfes magnoliaların içerisindeki bisküviler dahi anne yapımı, hatta kadayıflı muhallebi de öyle. Leziz kahvelerin yanında gelen kurabiyelerden bahsetmiyorum bile. Tadınca eminim beni iyilikle anacaksınız :) Bununla da bitmiyor. Atıştırmalıklar, sandviçler ve pita pizzalar da bir harika.

. Bunlardan birini tattıktan sonra kahve çeşitleri eşliğinde çikolatalı toplarından denerseniz içerisinde ne olduğunu tahmin edebilecek misiniz merak ediyorum. Daha ne söyleyeyim. İyisi mi siz yolunuzu Moda’ya düşürün. Pinhole’ün müdavimi olacaksınız!

Bunlardan birini tattıktan sonra kahve çeşitleri eşliğinde çikolatalı toplarından denerseniz içerisinde ne olduğunu tahmin edebilecek misiniz merak ediyorum. Daha ne söyleyeyim. İyisi mi siz yolunuzu Moda’ya düşürün. Pinhole’ün müdavimi olacaksınız!

Pinhole Adres: Caferağa Mah. Şair Latifi Sok. No 2/B, Kadıköy / İstanbul

Fotoğraflar: instagram.com/pinholekadikoy

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN