Son günlerde bizim yakayı bırakıp karşıya geçtiğim an gitmek için aklıma gelen ilk yer, Bomontiada oluyor. Bence her kesime, her kültüre ve zevke uygun mekanlar yaratıldı burada ve ortamın genel büyüsü de apayrı. Delimonti’de doğal ürünlerin tadına varabilir, Kilimanjaro’da şarap-peynir keyfi yapabilir, Populist’teki enfes bira çeşitlerini deneyebilir, o leziz burgulu patatesi eşliğinde canlı müziğe doyabilirsiniz. Babylon ve Kiva da cabası! Şimdi bir de kahvaltı – kahve – tatlı üçlüsünün en güzel hallerini bulabileceğiniz Monochrome Brasserie var. İyisi mi siz rotanızı Bomonti’ye çevirin bir hafta sonu!

Konum

monochrome
Monochrome Brasserie, Bomontiada

Bomontiada’ya girdiğiniz an hemen solda Monochrome Brasserie. Buraya girdiğiniz an, etrafınızı güzel müzikler sarıyor ve atmosferin şıklığında dalıp gidiyorsunuz. Adını da bir fotoğrafçılık teriminden alan bu mekanda, tasarımda da fotoğrafla alakalı ayrıntılara yer verilmiş. Işık oyunları, duvarlardaki siyah beyaz fotoğraflar, şık koltuklar ve fotoğrafçılıkla alakalı kitaplar her yanı sarmış durumda. Biraz ilerlediğinizdeyse sergilenen tatlı çeşitleriyle karşı karşıya kalmanız olası. Özellikle Karaorman Bar ve Brownie, tatlı yeme isteğinizi arttırıyor. Lezzetine ise diyecek yok, Federal Coffee’den edinilen kahvelerle birlikte tadacağınız tatlılar aynı anda oturduğunuz alandan Bomontiada’yı seyirden keyif alacağınıza epey eminim diyebilirim.

IMG_3616
Monochrome Brasserie, Bomontiada

Menü, kahvaltı ve tatlı ağırlıklı; ancak lezzetli yemekleri bulmak da mümkün. Kahvaltı için farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Taze mevsim meyveleri salatasından, tuzlu karamel soslu french toasta, sote ıspanak ve domates soslu kızartılmış yumurtadan, keçi peynirli omlete kadar epey farklı bir sabah menüsü var ki her biri denenesi görünüyor. Öğlen ve sonrası olarak tanımladıkları salata, burger, wrap seçeneklerini ve ana yemekleri de tercih edebilirsiniz. Bu şık mekana mutlaka uğrayın, Bomontiada’nın atmosferinde güzel bir gün geçirin!

Monochrome Brasserie Adres: Bomontiada, Birahane Sok. No:1/C Bomonti, Şişli / İstanbul