Havalar ısınmaya, güneş yüzünü daha bol göstermeye başladı! Güneşin kendini bolca gösterdiği günleri de beklerken yine müzik yardımımıza koşuyor ve bu hafta sonu birbirinden farklı ve ilginç performanslarla bizi konser mekanlarına yönlendiriyor.

8 Mart Cuma

Addictive TV @ Ghetto

Müzik ve görselliği birleştiren projeleri, performansları her zaman sevmişimdir. Sırf bu yüzden bile bazı performansları izlemeye gitmişliğim vardır. Bu nedenle bu akşam Ghetto’da sahne alacak olan İngiliz elektronik müzik ikilisi Addictive TV’nin de performansını merak ediyorum. Kendi deyimleriyle rock’tan drum’n bass’e kadar geniş bir yelpazede müzik ve videoları harmanlayan ikilinin şovunun bir hayli ilginç olacağını düşünüyorum.

Mala in Cuba @ Babylon

Yetenekleri say say bitmez dubstep üstadı Mala, “Mala In Cuba” projesiyle Babylon’da. “Mala In Cuba” sanatçının Havanalı müzisyenlerle beraber kaydettiği kültürler arası köprü görevi gören ortak bir çalışmanın ürünü olma özelliği taşıyor. Dubstep’i Küba müziğiyle kaynaştıran Mala In Cuba ile eğlence ve dans dolu bir gece sizi bekliyor.

 

9 Mart Cumartesi

Mono @ Salon İKSV

2000 yılında Tokyo’da kurulan Japon enstrümantal rock topluluğu Mono, Cumartesi gecesi Salon İKSV’yi farklı bir dünyaya çevirmeye hazırlanıyor. Performanslarından övgülerle söz edilen topluluğun konserlerini en basit şekliyle “hipnotize edici” olarak yorumlanıyor. Cumartesi gecesi için kaçmayacak konserlerden biri Mono.

Yalın @ Bostancı Gösteri Merkezi

Tercihiniz hafta sonu Türkçe müzik dinleyip eğlenmek ise Yalın, sizi Bostancı Gösteri Merkezi’nde bekliyor benden söylemesi. “Sen En Güzelsin” albümüyle geçtiğimiz yılın bana göre en iyi Türkçe pop albümlerinden birine imza atan Yalın, eski yeni en sevilen ve en güzel şarkılarıyla sahnede olacak. Konserleri için son derece titiz bir çalışma yürüten Yalın, yine uzun süre etkisini sürdürecek bir konserle hayranlarının karşısında olacak.

MFÖ @ Jolly Joker İstanbul

Hep var olsunlar, hep şarkı söylesinler, sahneden hiç inmesinler dediğimiz isimler vardır. MFÖ de benim için öyle bir grup. Hayatımın her saniyesine uygun bir şarkıları var. O şarkıları da canlı canlı dinlemek çok büyük bir keyif. Cumartesi gecesi yıllara meydan okuyan şarkıları ve performanslarıyla Mazhar-Fuat-Özkan, Jolly Joker İstanbul  sahnesinde olacak. En güzelinden şarkılar, enerjisi hayli yüksek bir sahne performansı da cabası.

Erol Alkan @ The Hall

Erol Alkan ismini ilk kez ne zaman, nerede duyduğumu hatırlamıyorum; ama geriye dönüp baktığımda sanki sürekli varmış gibi bir his yaratıyor. Multi yeteneklerden biri ve başarılarına sürekli yenilerini ekliyor. Düzenli bir şekilde takip edemediğimden bende ipin ucu çoktan kaçmış durumda; ama kaldığım yerden yakalamak istersem Erol Alkan, Cumartesi gecesi The Hall’da büyük bir parti veriyor. Tabii ki yolu The Hall’a düşenler için.:)

Kolektif İstanbul @ Bronx

Cumartesi gecesini Balkan havalarına ayırıp doyasıya eğlenmek isteyenler sizi de Bronx’a alıyoruz. Zira son yıllarda izlediğim en hareketli, en eğlenceli, en yerinde durmaz grubu Kolektif İstanbul, sizi dans ettirmek için sahnede bekliyor olacak. Birkaç konser önce Ediz’in ‘yeter ben de oynayacağım’ deyip bagetlerini bırakışını kaçırmıştım; ama kim bilir belki Cumartesi gecesi yakalayabilirim.:)

 

10 Mart Pazar

Muhteşem ve Kudretli Oz

Oz Ülkesi’ne yeniden yolculuk yapmak ister misiniz? Öylese Sam Raimi’nin yönetmenliğinde yeniden beyaz perdeye aktarılan ve Hollywood’un en gözde aktörlerinden James Franco’nun başrolünü oynadığı “Muhteşem ve Kudretli Oz” sinema salonlarında sizi bekliyor. Franco’nun yanında ise üç cadı karakterleriyle kamera karşısına geçen Mila Kunis, Rachel Weisz ve Michelle Williams yer alıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?