BeZorlu Center projesi ilk taşı konulduğundan beri kendisinden oldukça bahsettirdi. Herkes ne zaman açılacağını, içinde hangi dükkanların yer alacağını, sanat konusunda şehrimize nasıl katkıda bulunacağını, hatta içerisindeki ev ve dükkanların metrekaresinin ne kadara satıldığını biliyordu. Uzun bir bekleyişin ardından Zorlu Center kapılarını açtı! Zorlu’nun dekorasyonu en çok merak edilen mağazası Beymen, sadece bir mağaza değil aynı zamanda bir çağdaş sanat platformu olarak da karşımıza çıktı, hem de içerisinde bir Michelin yıldızlı bir restoran ile..

Beymen Zorlu Center

10.000 metrekarelik lüks satan bir mağaza olmanın dışında küratör Necati Sönmez’in önderliğinde bir çağdaş sanat platformu da oluşturan Beymen, ilklerin öncüsü olmaya bir kez daha imza atmış. Sanat eserlerinin yanı sıra mağazada 400’e yakın ikonik mobilya bulunuyor. Bütün bu sanat eserlerinin arasında parıl parıl parlayan ayakkabılar, kıyafetler, çantalar ve kozmetik ürünlerinin her bir tanesi size “beni al” diye göz kırpıyor. 50 yeni markayı bünyesine katan Beymen, bu markaların 43 tanesini sadece Zorlu bünyesinde müşterisi ile buluşturuyor.

Beymen Zorlu Center’ın İçerisinde Michelin Yıldızlı Restoran Morini

Beymen Zorlu – Morini Restoran / Fotoğraf: theguideistanbul.com

Alışverişten yorulduktan sonra ise Beymen Zorlu Center içinde bulunan, Michelin yıldızlı restoran sahibi Michael White imzalı Morini’nin muhteşem yemeklerinden, daha da önemlisi dünyaca ünlü kokteyllerinden denemeyi unutmayın.

Zuppa – Morini, Beymen Zorlu

Özellikle Zuppa, yani fırınlanmış balkabağı çorbasını mutlaka denemenizi tavsiye ederim. İçerisindeki çam fıstığı ve rokalı salsa verde ile yemeğinize başlamak için ideal bir seçim. Daha sonra ise ana yemek seçimimi ben Garganelli’den yana kullandım. Elde kıvrılmış makarnanın üzerindeki et ragu ve parmesan eminin en kısa zamanda herkesin favorisi haline gelecek. Menüsünde her türlü damak zevkine hitap edecek yemekler bulunan Morini’de ben şimdiden denemem gereken yemekleri bir kenara yazdım, birkaç kere daha gidip yemek yemem şart.

Hem Zorlu Center hem de Beymen İstanbul’da birçok kalıbı yıkıp bizi alışık olmadığımız heyecan verici bir dünyanın içine davet ediyor. Çok keyif alacağımızı ben şimdiden garanti ediyorum.

Beymen Zorlu – Morini Telefon: (0212) 353 67 67