Alternatif müziğin yaşayan efsanelerinden Morrissey, 17 Aralık Çarşamba gecesi bir kez daha İstanbul’a konuk oluyor! ‘Moz’u bu kez İstanbul’un en yeni konser mekanlarından Volkswagen Arena’nın muhteşem atmosferinde dinlemek için konserdeki yerinizi geç kalmadan garantileyin.

Güçlü sahne performansı ve şiirsel besteleri ile dünya çapında bir efsaneye dönüşen, bir zamanlar The Smiths’in vokalisti olarak gönlümüzde taht kurmuş olan Morrissey, 2012 yazındaki konserinin ardından arayı fazla açmadan 17 Aralık’ta bir kez daha İstanbul’daki hayranlarının karşısına çıkacak. Üstelik bu kez çok özel bir şarkıyı, yeni albümünde yer alan “İstanbul”u da ait olduğu kentte söyleyecek. Bestelediği parçalarla aşktan sosyal olgulara kadar pek çok konuda manifesto ve öyküler aktaran Morrissey, İstanbul konserinde son albümü “World Peace Is None of Your Business”ten şarkıların yanı sıra hem solo albümlerinden hem de The Smiths ile yaptığı albümlerden hit şarkılarına da yer verecek.

morrissey

Müziği, yorumu ve şarkı sözleri kadar dünya görüşü ve duyarlılığı ile de kendisine hayran bırakan bu müzisyeni Maslak UNIQ İstanbul kompleksindeki Volkswagen Arena’da izleyebileceğiz. Geçtiğimiz Haziran ayında Black Box adıyla kapılarını açan, İstanbul’un uzun süredir aradığı, eksikliğini hissettiği ve beklediği geniş ve kapalı konser mekanı olma özelliği taşıyan bu mekan, sezon başından beri Volkswagen Arena adıyla anılıyor. Daha önce Travis, Bob Dylan, Pixies, Blondie ve Chet Faker gibi isimleri ağırlamış olan Volkswagen Arena’da henüz bir konser izlemediyseniz, hem Morrissey’i canlı dinleme hem de bu eksiğinizi tamamlama fırsatı bulabilirsiniz.

Aykırı fikirleri, protest duruşu ile zaman zaman sansasyona varan açıklamalar da yapsa, 37 yıllık sanat hayatı boyunca birçok kesimin saygısını kazanan ve Rolling Stone Dergisi’nin gelmiş geçmiş en iyi 100 şarkıcı listesinde yer alan Morrissey’in bu kaçırılmayacak konseri ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?