MSA’nın Restoranı, Türkiye’nin en iyi mutfak okullarından olan ve neredeyse hepimizin aşina olduğu Mutfak Sanatları Akademisi’nin (MSA) eğitim restoranı. Daha önce MSA’da profesyonel eğitim almış şeflerin yanında, yeni mezun olmuş öğrenciler de eğitimi pekiştirebilmek amacıyla burada staj yapıyorlar. Anlayacağınız burada yiyip içtiğiniz her şey profesyonel ellerden çıkıyor. Ayrıca lezzetin dışında sunuma, mekana, şıklığa, kısacası her şeye çok özen gösteriliyor. 

Konum

msa-kahvalti-1
MSA’nın Restoranı

Sabancı Müzesi’nin içinde olan ve Mutfak Sanatları Akademisi’nin eğitim restoranı olan MSA’nın Restoranı’na geçen günlerde ilk kez gittim. Restorana adım atar atmaz, oldukça özenle yapıldığı belli olan dekorasyonunun yanında manzara da beni büyüledi diyebilirim. Bu yüzden gitmek için iyiki pazar günü seçmişim diye düşündüm, çünkü öyle güzel bir ortamı var ki sadece yiyip kalkmak epey üzücü olurdu. Kahvaltı için birkaç alternatifi deneyebilmek amacıyla 3 farklı yiyecek sipariş ettik. İlk seçenek Kızarmış Brioche Üzeri Avokado ve Poşe Yumurta oldu. Fotoğrafta da gördüğünüz üzere, henüz tadına bile bakmadan kalbimizi çaldı! 🙂 Brioche yumurta, tereyağ ve şekerin başrolde olduğu bir Fransız ekmeği. Bu yüzden tatlı-ekşi-tuzlu uyumunu sevenler için, Brioche üzerine bol limonlu avokado ve poşe yumurta harika bir kahvaltı olacaktır.

msa-kahvalti-2
MSA’nın Restoranı

İkinci seçimimiz Kahvaltı Tabağı oldu. Menüdeki diğer seçeneklerin aksine Kahvaltı Tabağı’nın içinde farklı lezzetler bir araya gelmiş. İçinde 1 poşe yumurta, bol baharatlı lezzetlendirilmiş fırında patates, füme kaburga, sote ıspanak, burrata, otlu çeri domatesler ve menüde yazmadığı için bize sürpriz olan avokado vardı. Kahvaltı Tabağı da çok lezzetliydi ve diğerlerine nazaran daha doyurucu bir alternatif olduğunu söyleyebilirim. Ama kişisel olarak bir daha gitsem tercihim bundan yana olmazdı, Croque Madame/Monsieur ya da Pancake gibi seçenekler bir pazar kahvaltısı için beni daha çok heyecanlandırıyor sanırım. 🙂

Son olarak granola, meyve ve kıtır yemişlerle hazırlanmış Orman Meyveli Smoothie Bowl’u sipariş ettik. Taze orman meyveleri ve gerçekten vadettikleri kadar kıtır olan yemişler ile granola birleşip ortaya adeta bir şölen çıkarmış. Ama Smoothie Bowl’un asıl sürprizi, en dibine yerleştirdikleri nefis fıstık ezmesiydi! Fıstık ezmesini öylesine güzel bir kombinasyon düşünmüşler ki gerçekten bayıldık. Olur da bir gün yerseniz, her kaşıkta bana teşekkür edeceğinize eminim.

-MSA’nın Restoranı Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler ise 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

MSA’nın Restoranı Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:42 Sarıyer/Istanbul

MSA’nın Restoranı: Konum