‘Easy dressing’ terimini daha önce duymuş muydunuz? New York Moda Haftası’nın ardından sözlüğümüze eklenen bu yeni tanım aslında uzun zamandır özlemini çektiğimiz bir anlayışı ifade etmek için kullanılıyor: Zahmetsiz stile verilen öncelik! Eğlenceli görünen ancak günlük yaşam pratiğine uyarlanması zor trendlerin arasından sıyrılan ‘easy dressing’, bize fonksiyonel tercihlerin şıklıktan uzaklaşmak anlamına gelmediğini bir kez daha kanıtlıyor. Şık ve çok yönlü görünmek için fazla bir şeye ihtiyaç duymadığımızı hatırlarken ilhamı yine Longines’in mottosunda buluyoruz: “Zarafet bir tavırdır.”

Stil üzerine düşünürken hemfikir olduğumuz bir konu var ki o da trend döngülerine doymuş olduğumuz. Sosyal medyanın etkileri konusundaki farkındalığımızın yükseldiği bu yeni dönemde birkaç fotoğraf karesinde güzel görünen parçaların uzun vadede işlevsel olmadığını deneyimlerimizden biliyoruz. Zaten az sayıda şık, kaliteli ve işlevsel parçayla stil inşa etmeyi öğütleyen kapsül gardırop kavramının yükselişini sağlayan da bu deneyimlerimiz. Şık bir siyah pantolon, kaliteli bir beyaz gömlek, iyi tasarlanmış bir çift mokasen… Şimdi iyi bildiğimiz bu demirbaşlardan oluşan kapsül gardıropların aksesuar bölümlerini tek bir kilit parçayla tamamlıyoruz: Mücevher saatler!

Tipik bir gününüzü gözünüzün önüne getirin: Köpeğinizi gezdirerek başladığınız bir sabaha eşlik eden hızlı bir kahve, yoğun bir iş rutini, ufak molalarda halledilmeye çalışılan kişisel sorumluluklar ve yaşamı işten ibaret kılmama konusundaki ısrarımızın göstergesi olarak ayakta tuttuğumuz sosyal yaşamımız! Dinamik bir rutinle uyumlanırken stilimizin zarafetini görünür kılan şey ise: Ufak detayların ta kendisi. Günün koşuşturmacasına eşlik eden bir trençkota ve akşama eşlik eden küçük siyah elbiseye aynı anda uyum sağlayabilecek o parça da elbette mücevher saatler. İşte Longines de tam bu noktada devreye giriyor ve her ayrıntısıyla zamansız şıklığı temsil eden Mini DolceVita‘yı sunuyor.

Modern ve klasiği harmanlayan Mini DolceVita, sade tasarımı, zamansız ve estetik modelleriyle Longines’in alçakgönüllü lüks ve çağdaş zarafet anlayışını yansıtıyor. 198 adet baklası sayesinde saatin mücevherli ruhunu güçlendiren ve olağanüstü kullanıcı konforu sunan yeni tasarım paslanmaz çelik bilezikle sunuluyor. 1997 tarihli orijinal DolceVita koleksiyonundan ilham alan Mini DolceVita, “Zarafet bir tavırdır” sloganını doğuran köklerine sadık kalırken aynı zamanda güncel stil kodlarına uyumlanarak hikayeyi yeni nesiller için yeniden yazıyor.

Hem pırlanta detaylo hem de pırlantasız, sade modelleri bir arada sunarak çeşitlilik ihtiyacımıza yanıt veren Mini DolceVita koleksiyonundaki modellerin her biri, Longines ruhuyla özdeşleşmiş zarafetin ve tatlı İtalyan yaşamının güçlü birer yansıması olarak karşımıza çıkıyor. Pırlanta detaylı modeller Ivory White, Mint Green, Blossom Pink ve Serene Blue olmak üzere dört farklı çarpıcı ve trend renkte sunuluyor. Dikdörtgen Roma kadranın çevresiyle aynı renk kayışlar, meneviş efektli iç kareyle etkileyici bir zıtlık oluşturuyor. Yaldızlı Roma rakamları ve ibreler, üç boyutlu hissi yaratarak benzersiz estetik görünümü tamamlıyor.

O halde gelin, dinamik ve enerjik kadınlara çağdaşlığından taviz vermeyen parçalar sunarken zengin bir mirasa dayanan Mini DolceVita serisine yakından bakmak üzere sizi buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Longines