Bilmiyorum koydukları bu isim sahiplerinin öngörüsü mü; ama gerçekten müdavimi olacağımız bir mekan yaratmışlar. Haydi Yeldeğirmeni’ne!

Konum

IMG_19061
Müdavim Lokantası, Kadıköy

Mahalle epey kalabalıklaştı. Bu kalabalığı karşılayacak kadar çok ve nitelilikli mekanlar da beraberinde açılmaya devam ededursun, bir öğlen vakti yolum Müdavim Lokantası’na düştü. Hemen Cafe Mu’nun yanıbaşında. Müdavimi bol bir yer olmuş bile, yer bulmakta zorlanarak girdim, yerleştim. Mekan öğlen kalabalığından kurtulunca etrafa daha dikkatli baktım. Duvarlardaki yaprak resimleri, bol bol yeşiller, iç kısımda bulunan kocaman ayna ve sergilenen yemekler…

IMG_1904
Müdavim Lokantası, Kadıköy

İncele incele bitmez. Lezzetler de bu denli mutlu eder mi derken setten seçtiğim fellah köftesi ve buğday salatası da hoş sunumu eşliğinde masama düştü. Özellikle fellah köftesi harikaydı. Menü günlük olarak değişiyor; ama genel hatlarıyla sağlıklı yiyecekler, sebzeler, çorbalar bulmak mümkün. Yemek sonrasında da tatlı ve çay eşliğinde çalan şarkıların keyfini çıkarın derim. Mekanın tabelasında “2016’dan beri” yazıyor. Bol bol müdavim kazanıp, uzunca seneler burada olacaklarının göstergesi gibi geldi bana.

Artık Yeldeğirmeni’ne yolunuz düşerse uğrarsınız! 🙂

Müdavim Lokantası Adres: Rasimpaşa Mah. Karakolhane Cad. Uzunhafız Sok. No:104/1A, Kadıköy/İstanbul