Geçtiğimiz sezonun sonunda vedalaştığımız efsane dizi “Muhteşem Yüzyıl”, muhteşem bir sergi ile geri dönüyor! 26 Kasım’da Uniq İstanbul Kültür ve Sanat Merkezi içinde yer alan UNIQMÜZE’de ziyaretçilere kapılarını açacak olan sergide Osmanlı’nın muhteşem yüzyılına doğru bir yolculuğa çıkacağız!

muhtesem yuzyil ilan

TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ‘Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam’ sergisi, ‘Muhteşem Yüzyıl’ın ruhuna dokunma ve dünyasını yakından hissetme şansı veren bir sergi olarak sizi dizinin bir parçasıymışsınız gibi hissetirecek. Dünya prömiyeri İstanbul’da başlayacak olan sergi daha sonra dizinin yayınlandığı ülkeleri de gezecek.

Dizi boyunca hayranlıkla izlediğimiz setlerin alanda birebir kurulumu ile görsel bir şölene dönüşen ve Teşhir-i İhtişam adını taşıyan sergide dizinin atmosferi ve hikayesiyle paralel bir kurgu ile ziyaretçilere sunuluyor. Sarayın koridorlarında dolaşmanın nasıl bir his olduğunu tatma, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın gözünden imparatorluğun idaresini, güç ve ihtişamı, göz kamaştıran zenginliğin içindeki entrikaları, sultanların, şehzadelerin ve paşaların hayat hikayelerini yeniden öğrenme fırsatını bulacak, aynı zamanda Harem ve Hamam dahil dizide görülen önemli sahnelerin çekim alanlarını gezme olanağı bulacaksınız.

Sergideki tüm ihtişama, dizide kullanılan kostüm, aksesuar ve takılar da eşlik edecek. Sadece bu sergiye özel, dönemin kumaşlarından üretilmiş elbiseleri de unutmamak gerek…

Yalnızca dört ay boyunca UNIQMÜZE’de görebileceğiniz bu ‘muhteşem’ serginin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN