Eskici, kahveci, gazozcu…
Alsancak’ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde Garanti Bankası’nın sokağından girdiğinizde 100 metre ileride solda küçücük bir dükkan Münire.

Konum

IMG_4628
Münire: Eskici, Kahveci, Gazozcu

Uzun bir aradan sonra Alsancak’ta arkadaşımla buluşmaya karar verince, birkaç hafta önce Instagram’dan keşfettiğim Münire’ye gitmeye koyuldum. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olmanın faydaları işte hep bunlar… Alsancak’ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde Garanti Bankası’nın sokağından girdiğinizde 100 metre ileride solda küçücük bir dükkan Münire.

IMG_4629
Münire: Eskici, Kahveci, Gazozcu

İçeride 6-7 masa var. Girer girmez eski antika objelerle dopdolu bir cennete girdim sandım resmen. Dükkana girdiğimizle ne içeceğimizi bilemediğimiz için 25 çeşit gazozun içinde kaybolduk. Ben İzmir’in Huzur gazozuyla başlamayı uygun buldum. Az da kolaya kaçtım sanırım. Her seferinde bir yenisini denesem 25 seferde oldu bu iş! 🙂

IMG_4631
Münire: Eskici, Kahveci, Gazozcu

Gazozların fiyatı 5 TL ve yanında sarı leblebi ikram ediyorlar. Beni vuran başka bir ayrıntı ise radyodan ya da internetten değil, pikaptan jazz plakları çalıyor olmaları. Resmen bayıldım!

İzmir’e ve Alsancak’a yolunuz düşerse en azından yarım saatinizi ayırın derim. İnanın hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz, cebinize de bir sürü huzur biriktirerek çıkacaksınız. Günü Türk kahvesiyle de bitirdiniz mi keyfinize değecek yok.

IMG_4632
Münire: Eskici, Kahveci, Gazozcu