The Rave Mag, son günlerin öne çıkan müzik haberlerini ve yayınlanan en yeni video klipleri theMagger için bir araya getirmeye devam ediyor!

İşte müzik gündemi:

1. Sam Smith – “I’m Not The Only One”

Geçtiğimiz Mayıs ayında ilk stüdyo albümü, ‘In the Lonely Hour’u Capitol etiketi ile bizlerle buluşturan İngiliz şarkıcı/söz yazarı Sam Smith, Haziran ayında ‘Stay With Me’ şarkısına çekilen video klibi ve Whitney Houston (How I Will Know) cover’ı ile karşımıza çıkan Sam Smith, şimdide slow ağırlıklı albümünün öne çıkan şarkılarından biri olan ‘I’m Not The Only One’ı klipleyerek bizlerle paylaştı. Glee’den Dianna Agron’ın mutsuz ev kadınına büründüğü yeni Sam Smith klibini merak edenleri aşağıya geçsin.

Devamı…

2. Simian Mobile Disco – “Dervish”

Yeni albümleri ‘Whorl’ için 9 Eylül tarihini bizlere işaretleten İngiliz elektronik müzik ikilisi Simian Mobile Disco, meraklı bakışları karşılıksız bırakmayıp ilk single’ı ‘Targents’i bizlerle paylaşıp ardından vakit kaybetmeden videolu halini de önümüze koymuştu. Teksas’ta bir çölde live olarak kaydedilen albümün çıkış tarihi yaklaştıkça artan merakımızı bastırmak isteyen ikili ikinci single’ları ‘Dervish’ ile karşımıza çıktı.

Devamı…

3. Lana Del Rey – “Ultraviolence”

Haziran ayında 3. stüdyo albümü ‘Ultraviolence’i Interscope/Polydor etiketi ile bizlerle paylaşan Amerikalı şarkıcı/söz yazarı Lana Del Rey, albümü ile aynı adı taşıyan şarkısını klipledi. Gelinlik içinde takip ettiğimiz Lana Del Rey’in ‘Shades Of Cool’ şarkısından sonraki ikinci video klibini merak edenleri aşağıya alalım.

Devamı…

4. BANKS – “Beggin For Thread”

Geçtiğimiz yıl inanılmaz bir çıkış yaparak ismini duyurmayı başaran BANKS, ilk albümü ‘Goddness’ 9 Eylül’de Harvest Records etiketi ile bizlerle paylaşacağını açıklamıştı. BANKS, yeni albümündeki şarkısı ‘Beggin For Thread’ı klipleyerek karşımıza çıktı. Önceki çalışmalarıyla görsel estetiklik açısından tutarlılık içeren BANKS’ın son video klibinde karanlık güçlerden beslenen şarkının insan bedeni üzerindeki maskülen yansıması harika kamera açıları ile bizlere aktarılıyor.

Devamı…

5. Kim Ki O – “Bugün Yok Ki (Anadol Versiyon)”

Yerli müzik sahnemizin yetenekli ikilisi Ekin ve Berna’nın ortak projesi Kim Ki O, son albümleri ‘Grounds’ın remix versiyonunda yer alan ‘Bugün Yok Ki (Anadol Versiyon)’ isimli şarkılarına çekilen video klibi bizlerle paylaştı.

Devamı…

6. Jessie Ware – “Share It All”

2012 çıkışlı albümü ‘Devotion’ ile bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve geçtiğimiz yılı bir çok collabration çalışmasıyla geçiren Jessie Ware, yeni albümünü bu yıl içinde henüz belirlenmeyen bir tarihte bizlerle paylaşacağını duyurmuştu. İlk single’ı ‘Tough Love’ı BBC Radio 1 üzerinden bizlerle paylaşan Jessie Ware, kinci single’ı ‘Share It All’ ile karşımızda! İngiliz şarkıcının yeni albüm ekibinde yer alan Julio Bashmore’un prodüksiyonunu üstlendiği ve the xx’den Romy Madley-Croft’ın şarkı sözlerine dokunduğu, duygusal yönünüzü uzun bir sahil yürüyüşüne çıkaran yeni single’ı merak edenleri yanımıza alalım!

youtube play youtube play

Devamı…

7. SBTRKT – “New Dorp, New York”

2009 yılında M.I.A, Radiohead, Modeselektor,Basement Jaxx, Mark Ronson ve Underworld gibi isimlere hazırladığı remix’ler ile karşımıza çıkan Aaron Jerome öncülüğündeki müzik projesi SBTRKT, iki yıl sonra kendi adını taşıyan ilk albümü ile beklenen patlamayı başarmış ve müzik kariyerine harika bir başlangıç yapmıştı. Geçtiğimiz ay uzatmalı işbirlikçisi Sampha’ın vokal desteğini alarak yayınladığı ‘Temporary View’ isimli single’ı ile 2014 yılına resmi geçişini yapan SBTRKT, uzun süredir merakla beklenen ‘Wonder Where We Land’ isimi verdiği 2. stüdyo albümünün duyurusunu yaptığı BBC Radio 1 programında Vampire Weekend’in frontman’ı Ezra Koenig ortaklığındaki yeni şarkısı ‘New Dorp, New York’ı bizimle paylaştı. Şimdiden yılın en iyi şarkıları arasına aldığımız yeni SBTRKT şarkısını merak edenleri aşağıya alalım!

youtube play youtube play

Devamı…