Chromeo’dan “Jeaolus”

12 Mayıs’ta ‘White Women’ adındaki 4. stüdyo albümünün yayımlanacağını duyuran Kanadalı elektro-funk ikilisi Chromeo, Toro Y Moi iş birliği ile hazırlanan şarkısı ‘Come Alive’ı klipledikten sonra şimdi de daha önceden yayımlanan ‘Jealous (I Ain’t With It) adlı şarkısını kamera önüne attı. David Macklovitch ve Patrick Gemayel ciddiyetten uzak, eğlenceli klibini izlemek isteyenler buraya toplansın!

Devamı…

Lykke Li Durmuyor!

Üçleme olarak düşündüğü albüm serisinin sonuncusu, ‘I Never Learn’, 6 Mayıs’ta yayımlanacak olan Lykke Li, daha önce yayımlanan albümün ilk single ‘Love Me Like I’m Not Made Of Stone’ ardından ikinci single ‘No Rest For The Wicked’ ı da bizlerle paylaştı.

youtube play youtube play

Devamı…

Metallica’nın Yeni Şarkısı

Kolombiya’da verdiği konserde ‘Lords of Summer’ isimli yeni şarkısını seslendiren Metallica, uzun bir aradan sonra yeni bir şarkı ile karşımıza çıktı. Konser kayıtlarının kalitesizliğine pabuç bırakmak istemeyen grup, yeni şarkının ‘Garage Demo’ kaydını bizlerle paylaştı. Bilindiği ya da fark edeceğiniz üzere herhangi bir Metallica demo kaydı birçok albüm kaydından çok daha kalitelidir. O yüzden artık sağlıklı ve yeni bir Metallica şarkımız var diyebiliriz!

youtube play youtube play

Devamı…

Tame Impala EP’si Geliyor!

2 yıl önce yayımlanan ikinci stüdyo albümü ‘Lonerism’ ile büyük bir çıkış yakalayan Amerikalı psychedelic rock grubu Tame Impala’nın, 19 Nisan’da Modular Records etiketi ile geçtiğimiz yıl Chicago’da verdiği konserde seslendirdiği 8 şarkının yer aldığı ‘Live Versions’ adını verdiği EP’si yayımlanacak. Albüm kayıtlarından farklı olan live performanslarını takipçileri ile paylaşmak istediğini duyuran Tame Impala, EP’sinden ‘Be Above It’ adlı şarkısını bizlerle paylaştı!

Devamı…

BANKS, Aaliyah’ı Andı

Son dönemim en çok konuşulan kadın vokallerinden biri olan BANKS, en son ‘Brain’ adlı şarkısına çekilen video klip ile karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta BBC Live Lounge Session’ a konuk olan BANK, 2001 yılında henüz 22 yaşındayken hayatını kaybeden Aaliyah’ın ‘Are You That Somebody?’ adlı şarkısını seslendirdi. BANKS’ın muhteşem sesi ve akustik performansı ile son zamanlarda dinlediğim en etkileyici cover çıkmış ortaya. Merak edenler buyursun:

Devamı…

İskandinav Usulü Indie: WhoMadeWho

İskandinav topraklarının yetenekli indie rock/dance punk üçlüsü WhoMadeWho, 2012 yılında yayımlanan ‘Brighter’ adlı albümü ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Halihazırda ülkemizde de konser veren grubun 5. stüdyo albümü Mart ayı başında GOMMA Records etiketi ile bizlerle buluştu. Hazır sıcak albüm gelmişken dozajı arttırmak isteyen grup, albümüne ismini veren ‘Dreams’ adlı şarkısına çekilen video klibi bizlerle paylaştı. İskandinav usulü indie için sizleri aşağıya alalım.

youtube play youtube play

Devamı…

Sapan’ın İlk Albümü

İlk önce 2012 yılında Miller Music Factory‘den birinci olup Babajım Stüdyoları‘nın düzenlediği Radyo Eksen destekli ‘Be The Band‘ yarışmasında da ikinciliği cebine koyan Sapan, geçtiğimiz hafta ‘Anlık İzler’ adını verdiği ilk stüdyo albümünü bizlerle buluşturdu. Grubun başarılı geçmişi ve ilk albümünü yan yana koyan Sapan, üstüne birde ‘Yağmur’ adlı şarkılarına çekilen sıra dışı video klibini bizlerle paylaştı.

theMagger’dan Sapan Röportajı…

Devamı…

Sam Smith Beklentileri Arttırıyor!

Yeni yıla BBC Sound of 2014 birinciliği etiketini kazanarak giren Sam Smith, Ocak ayında yayımladığı bol danslı ‘Money On My Mind’ ile bir nevi kutlamasını da yapmış oldu. 18 Mayıs’ta resmi olarak ulaşabileceğimiz ‘Stay With Me’ adlı şarkısını geçtiğimiz hafta bizlerle paylaşan Smith, albüm beklentilerimizi arttırmaya devam ediyor!

youtube play youtube play

Devamı…