The Rave Mag, son günlerin öne çıkan müzik haberlerini ve yayınlanan en yeni video klipleri theMagger için bir araya getirmeye devam ediyor!

İşte müzik gündemi:

Sam Smith’ten Yeni Video Klip: Leave Your Lover

Bu yıla BBC Sound of 2014’ün zirvesinde başlayan İngiliz soul şarkıcı Sam Smith, geçtiğimiz Mart ayında Capital Records etiketi ile ilk stüdyo albümü, ‘In The Lonely Hour’u bizerle paylaştı. Smith, albümde yer alan ‘Stay With Me’ ve ‘Make It to Me’ şarkılarında olduğu gibi piyano line’nın üzerine kurulu ‘Leave Your Lover’a çekilen video klibi ile karşımızda. Londra sokaklarındaki hüznün aramızda dolaştığı, Smith’e iki yakın arkadaşının eşlik ettiği video klibi merak edenleri aşağıya alalım!

youtube play youtube play

Devamı…

Zeds Dead & Twin Shadow – “Lost You” feat. D’Angelo Lacy

2013 yılına ‘Under The Cvrs’ adındaki cover serisi ile damga vuran Twin Shadow, U2, Tori Amos, Bruce Springsteen ve 10cc gibi isimlerin klasikleşmiş şarkılarını yeniden yorumlamıştı. Yeni yıla geçerken kendisinden bir süredir ses alamadığımız Shadow, Kanadalı ünlü prodüktör Zeds Dead ile yaptığı işbirliğinin ürünü olan ‘To The Top’ isimli şarkısı ile yenide aramıza döndü. Twin Shadow’un karakteristik vokali, Zeds Dead’in güçlü basları ile birleşince ortaya başarılı bir şarkı çıkmış. Meraklısı aşağıya buyursun!

Devamı…

The Away Days ‘den “Your Colour”

İstanbul çıkışlı yerli indie grubumuz The Away Days’ın 21 Mayıs’ta Tom Ravenscroft tarafından BBC Radio 6’da çalınan şarkısı ‘Your Colour’a çekilen video klibi bizlerle paylaştı. Az önce biraz hızlı geçmiş olabiliriz ama bir yerli grubun herhangi bir BBC Radio programında şarkısının çalınması ülkemiz sınırlarında pek elde edilemeyen bir başarı. Grup, şarkının elde ettiği bu başarını harika bir video klip ile taçlandırmış! Sönük renklere emanet bıraktığımız ruh halimize eşlik eden The Away Days’in yeni video klibini izlemek isteyenleri aşağıya alalım!

Devamı…

La Roux’dan Yeni Şarkı: Uptight Downtown

Mayıs ayının en müjdeli haberlerinden biri Elly Jakson, aka La Roux’un beş yıllık bir aranın ardından 2. stüdyo albümü ‘Trouble in Paradise’ı Polydor etiketi ile bizlerle paylaşacağını duyurmasıydı. Albümün lead single’ı ‘Let Me Down Gently’i BBC Radio 1’de Zane Lowe’un konuğu olarak bizlere tanıtan La Roux, arayı çok açmadan 70’lerin disco kulüplerinde bizleri turlattığı electro-pop sound’lu yeni şarkısı ‘Uptight Downtown’u bizlerle buluşturdu.

Devamı…

Moby’den Duran Duran Cover’ı: Rio

Los Angeles merkezli kayıt şirketi Manimal Vinly, daha önce The Cure, Madonna ve David Bowie için hazırladığı tribute albümlere, Duran Duran ile devam edeceğini duyurmuştu. ‘Making Patterns Rhyme’ adı verilen albümde Warpaint, Little Dragon, Austra, Crocodiles, Barbarian, Luxxury ve Soko gibi önemli isimler Duran Duran şarkılarını cover’layacak. Albümün çıkış tarihi belli olmamakla beraber yaz aylarında yayımlanması bekleniyor. Bu belirsizliği ise albümde yer alan bir diğer önemli isim Moby’nin Duran Duran’ın 1982 çıkışlı klasikleşen şarkısı ‘Rio’ yaptığı cover ile dağıtmaya çalışmışlar ki işe de yaramış. Merak edenleri aşağıya alalım!

Devamı…

Disclosure’dan Animasyon Video Klip: The Mechanism

Bir süredir pek göremediğimiz, geçtiğimiz yıla damgasını vuran Lawrence kardeşler, Disclosure, Nisan ayında Friend Within işbirliği ile bizlerle paylaştıkları son single’ları ‘The Mechanism’ için hazırlanan animasyon video klibini bizlerle paylaştı. Çarklar ve çekiçlerin sistemi oluşturduğu mekanizmaların bolca yer aldığı video klibi merak edenleri tam aşağıya alalım!

Devamı…

Discolog’dan Video Klip: Wrong Way

Yerli elektronik müzik sahnemizin ağır diskocularından biri olan Cihan Aksoy, aka Discolog, pek alışık olmadığımız video klipli şarkı paylaşımlarına ters vites yaptırıp yoldan çıkmışlara yolunu daha da saptırtacak şarkısı ‘Wrong Way’i Generic Music etiketi ile bizlerle paylaştı! Tersi düzü bir olmayan ülkemiz sınılarını Asmalımescit dolaylarına indirgeyen klibi ve Discolog’un yeni şarkısı, ‘Wrong Way’i merak edenler aşağıya gelsin.

youtube play youtube play

Devamı…

Sophie Ellis-Bextor’dan Video Klip: Love Is A Camera

Ocak ayında EBGB’s etiketi ile beşinci stüdyo albümü, ‘Wanderlust’, yayımlanan İngiliz şarkıcı Sophie Eliies-Bextor, son albümünün 3. single’ı Love Is A Camera’ isimli şarkısına hazırlanan video klibi bizlerle paylaştı. 2011 yılında yayımlanan son albümü ‘Make a Scene’nin yarattığı hayal kırıklığından sonra merakla beklenen yeni albümünde de beklediği başarıyı elde edemeyen Sophie Eliis-Bextor’ın albümdeki başarılı şarkılarından biri olan ‘Love Is A Camera’ya gotik tarzda çekilen video klibi merak edenleri tam aşağıya alalım.

Devamı…