“Müzik; evrensel bir dildir ki, hayatın tüm duygularını uyumlu bir biçimde anlatır.” – Madam Cottin

Evrensel dil, müzik ikonlarının modaya yansıması ve etkileşimi ile günümüzde izlerini hala sürdürmeye devam ediyor. Dinleyicilerin genellikle kopamadığı, yaşayıp görmese de gözlemlediği yıllar 50, 70 ve 80ler… Kitaplarda devrim olarak geçen yıllar!
50‘lilerde çocuk olup 70’lerde ve 80’lerde yetişkin olmak isteyenlere bu yazımız gelsin…

50’lerin puantiyelerini, renklerini ve çan etekli elbiselerini kim unutabilir ki… Dönemin güçlü ismi Elvis Presley’ye aşık olmayan, onun için giyinmeyen var mıydı? Benzersiz saç stili, aykırı sesi ile vazgeçilmezlerden. Tüm kadınlar sayesinde Vogue kapağı gibiydi. Maskülenlikleri ve üzerinden çıkarmadıkları gömlekleriyle ile her erkek de bir Elvis Presley’di.

70’lerin hareketli tarzı İspanyol paça pantolonların yanı sıra kalem etekler ve bu yaz da moda olan ‘sarı limon rengi’.  Harekete ayak uyduran vag modelli saçlar! Gloria Gaynor’ın etkisinde ve Bee Gees‘in enerjisi ile harmanlanmış. Hala ve hala eskimeyen şarkıları gece hayatımızda özenerek dinliyoruz!


80’lerin eklektik tarzı ise her kültürü bir arada barındırması. Kimisi hippie, kimisi rock, kimisi pop kültüründe bir topluluk! Her yaşam tarzına ayak uydurmuş müzik çeşitliliği ile çeşitliliğe uygun moda ikonları. Madonna’nın seksi disko dansı, Michael Jackson’ın maskülen siyahı üzerimizde.Yok olmayacak değerlerle günümüze uyarlanmış kombinlere siz de shop.bilstore.com’dan sahip olma fırsatına sahipsiniz! Sizin tarzınız hangisi?

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?