7 – 12 Mayıs tarihlerinde Arçelik Gastro İstanbul adıyla yeme, içme ve eğlence dünyası, Maçka Küçükçiftlik parkında bir araya geliyor. 40 bin kişinin katılması beklenen dev yemek festivali ile İstanbullu bu kez farklı bir dünyanın kapılarını aralamaya hazırlanıyor! Festivale emek veren ve içinde olan herkes çok heyecanlı… Başta bu fikrin sahibi Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) olmak üzere herkeste aynı heyecanı görmek mümkün!

Bizim de sonunda tıpkı “Taste of London” gibi bir yemek festivalimiz olacak. Yeme-içme ve eğlence sektörü temsilcileri, yerli ve yabancı şefler, yöresel tatların büyük ustaları, uzmanlar bu festivalde biraraya gelecek. Böylelikle Türkiye’nin yeme, içme ve eğlence kültürü çok büyük bir kent festivali ile şehre yayılmış olacak…

Türkiye’nin en kapsamlı yemek festivali olacak Gastro İstanbul’a, TURYİD’in bünyesinde bulunan yaklaşık 300 restoran ve gece kulübü katılıyor… Lucca, Frankie ve Doors grubu gibi İstanbul’un en popüler mekanları bu festival için bir arada…

Festival ile İstanbul’un en iyi kalite yiyecek ve içecek çeşitliliğini ve eğlencesini şenlik tadında sunmak amaçlanıyor. Şehrin popüler restoranları, mekanlarında müşterilerine sundukları özel menüleri festival alanında açacakları lezzet standlarıyla çok geniş kitlelerle paylaşarak, damak tadını şehre yayacaklarını söylüyorlar. Mutfakların kahramanları yerli ve yabancı şefler, yöresel tatların büyük ustaları ve sokak lezzetlerinin başarılı temsilcileri, yerli üreticiler, tedarikçiler, uzmanlar ve gurmeler de bu festivalde hazır bulunacak.

Gastro İstanbul’da Başka Neler Olacak?

_Gastro İstanbul kapsamında, 9-12 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta kurulacak festival alanında katılımcı restoranlar lezzet standlarında festivale özel menüler sunacak.

_Gün boyu şölen havasında piknikler, davetler, sunumlar yapılacak, mutfak sırları ortaya çıkarılacak. Klasik tatlar hatırlanıp, yeni lezzetler festival konuklarıyla paylaşılacak.

_Yerli şeflerin yanısıra, festivale yurt dışından da yabancı şefler konuk olacak.

_Gastro İstanbul, dünyadaki yeme-içme festivallerinden farklı olarak, şehrin en iyi restoran ve mekanların katılımıyla gerçekleşecek ve yalnızca etkinlik alanıyla sınırlı kalmayıp, tüm şehre yayılacak.

_Her restoran kendi özel lezzetlerini öne çıkaran bir tadım menüsü hazırlayacak ve festivale özel fiyatlarla yemekseverlere sunacak.

_Türk Mutfağı Derneği (TMD), festival alanında kuracağı etkinlik çadırı ile festivalin akademik, kültürel ve etkinlik içeriğini üstlenecek.

_Festival boyunca TMD etkinlik alanında uzman konuk, akademisyenler ve usta şeflerin liderliğinde söyleyişi, panel ve demonstrasyonlar düzenlenerek Türk ve Dünya Mutfağı tartışılacak.

_Festivalde ayrıca içecek kültürünün gastronomideki yeri ele alınarak tadımlar ve eğitimler yapılacak.

_Festivalde, ünlü barista ve barmenlerin performanslarıyla, konuk somelier ve içecek uzmanlarının demonstrasyonları da gerçekleşecek…

Sadece yemek değil, eğlence de var!

_Türkiye’nin gece hayatı ve eğlence kültürüne yön veren şehrin en önemli mekanları, müzisyenleri, DJ’leri de festival süresince özel partiler, konserlerle İstanbul’un yeme – içme ve eğlence sahnesini Küçükçiftlik Park’a taşıyacak…

Özetle, çeşitli şehir aktiviteleriyle Maçka’daki KüçükÇiftlik Park’ta kurulacak dev festival çadırında, tüm şehir, yemek ve eğlence etrafında biraraya gelecek…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. kimler katılabiliyor ben pasta işiyle uğraşıyorum katılmak isterim

FAVORİ YAZILAR