Bugün Hürriyet Bumerang “En sosyal blog” ödülünü kazanan blog yazarı Deniz Can Kutlu’yu seçtim ve sizler için gerçekten keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Deniz Can Kutlu kimdir? Blog açmaya nasıl karar verdiniz?

Bazı günler maden mühendisi, bazı günler şair – yazar ama her gün blogger. Kendimi Klark Kent gibi hissediyorum. Sosyal medyada, müzik ve moda ile ilintili fotoğraflar ve yazılar paylaşıyordum. Bu eylemi, bloga taşımamı isteyen arkadaşlarımın sayısı bir hayli fazlaydı. Bir gece oturdum ve “Artık bir blog açmalıyım.” diye düşündüm. Blog üzerinden sizi tanıyan / tanımayan kitlelere daha etkili ve kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Blogunuzu açalı 7 ay olmasına rağmen birçok başarılı isimle röportaj yaptınız…

İlk postum bir albüm yorumuydu. Güncel bir konu seçmiştim. Albümdeki birçok parçanın aranjesi Erdem Kınay’a aitti. Kendisini Hande Maxi ve Apayrı albümlerindeki eşsiz imzalarından beri takip ederim. Aklıma röportaj teklif etmek geldi ve ettim. Gelen cevap beni çok şaşırtmıştı: “Dostum seni tanıyorum ve blogunu da ilk inceleyenlerdenim. Başarılı olmuş! Tabii ki yardımcı olurum.” Akabinde röportaj yapıldı ve çok okundu. Sonrasında uzun zamandır iletişim kurduğum Leman Sam ile bir röportaj yaptım. İkisi de bana destek olan ve tanınmamı sağlayan önemli ve değerli insanlardır benim için. Bu zamana kadar 16 röportaj gerçekleşti. Bazıları; Erdem Kınay, Leman Sam, Kemal Doğulu, Gül Ağış, Derin Togar, Emel Yalçın, Can Bonomo…

Hem moda hem de müzik yazıyorsunuz. Sizce moda ve müzik ne kadar iç içe? Müzikteki ve modadaki ” en “leriniz kimler?

Müziğin modaya olan etkisi 60’lı yıllarda kendini bir hayli göstermiştir. İnsanlar, daha renkli ve klasik Paris modasından daha relax ürünlere yönelmiştir. Aynı şekilde 80’lerde de synthpopun hareketliliğinin etkisini örnek olarak gösterebilirim. Günümüz global müziğini incelediğimizde alt yapıların birçoğunun electroya ve synthpopa kaydığını görüyoruz. Bu durumun modaya iz düşümü, postmodernizm. Benim için müziğin en iyi isimleri: Madonna, Roisin Murphy, Amy Winehouse, Laura Branigan, Sandra, Cyndi Lauper, Sertab Erener ve Hande Yener. Sevdiğim moda tasarımcıları: Alber Lanvin, Takada Kenzo. 2012’de

Eurovision’a kim gitmeli, kim gitmemeli?

2012’de Eurovision’a Hande Yener ya da Gülçin Ergül gitmeli. Özellikle Hande Yener, sesi, vizyonu, tecrübesi ve marjinalitesi ile katılmayı hakediyor. Rocker bir ismin ya da grubun gitmesini hiçbir zaman desteklemedim. Çünkü Eurovision ‘’ pop ‘’ kültürü yansıtan bir concepte sahip.

denizcankutlu.blogspot.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?