Müziksever, müzik yapan, yazan, yaratan, müziğe aşık insanlar için ellerinizle hazırlayabileceğiniz 4 hediye fikri… (Sonuncusu bence en güzeli 😉

Müzisyen/müzik seven insan için hediye seçmek kolaydır aslında. Ona bir CD almanız veya eski bir plak hediye etmeniz onu mutlu etmeye yeter. Çok zorlamazlar sizi hediye seçiminde çünkü en öne çıkan özellikleri müziksever olmalarıdır zaten. Onlar birkaç tınının güzelliğine vurulabilen, belki de hayatlarının akışını bir şarkının değiştirebileceği veya yönetebileceği nadir bulunanlardandır. Ama eğer gerçekten işin içine biraz emek koymak, hediye bir ölçü olmasa da ona verdiğiniz değeri farklı bir yolla göstermek istiyorsanız bu yazı sizler için yazıldı.

theMagger Banner

Müziksever Birine Hazırlanabilecek 4 Hediye Önerisi

İlki, belki de cheesy diyebileceğiniz ama bence emek harcanmış değerli bir hediye alternatifi: Karışık kaset hazırlamak ya da karışık CD hazırlamak. Karışık kaset hazırlamak isteyenler bir de yanında kaset çalar alıp hediyeyi daha da güzelleştirebilir. Hem nostaljik hem de unutulmaz bir hediye olacağına eminim. CD tercih edenler içinse; güzel bir zarfın veya case’in içinde, ufak bir notla birlikte; belki içinde tercihen Damien Rice’dan, Jeff Buckley’den, Leonard Cohen’den parçalar olan bir CD oluşturulabilir. Kendime hediye önerileri gibi oldu daha çok bu ama siz tabii hediyeyi vereceğiniz kişinin müzik zevkine hitap eden bir şarkı listesi hazırlayıp ve hatta bir de sıralamayı belirleyip CD’yi sıkılmadan baştan sonra dinleyebileceği bir şekle getirebilirsiniz. En azından deneyebilirsiniz. Bir insanı bu kadar iyi tanımak için bazen aylar gerekebiliyor sonuçta. İkinci önerimi çok beğeneceksiniz! 🙂

Müziksever Birine Hazırlanabilecek 4 Hediye Önerisi

theMagger Banner

İkinci hediye seçeneği ise kişiselleştirilmiş ses dalgası çıktısı almak ve bunu çerçevelettirmek olabilir. Bu ses dalgaları onun en sevdiği şarkının ses dalgalarının resmi olabileceği gibi onun eserlerinin (eğer müzik yapıyorsa) ses dalgalarının resmi de olabilir. Çıktı almadan önce kağıdın en altına şarkının adını ve sahibini de eklemeyi unutmayın tabii ki.

Müziksever Birine Hazırlanabilecek 4 Hediye Önerisi

Bunu ister siyah-beyaz, ister renkli çıktı alır ve son dokunuş olarak çerçeveletebilirsiniz. Sonuçta hazırladığınız hediye sıra dışı ve kalıcı bir oda dekoru haline gelmiş olur. Müstakbel hediye sahibinde kalıcı bir anı bırakmak isteyenler için ideal bir hediye.

Müziksever Birine Hazırlanabilecek 4 Hediye Önerisi

Üçüncüsü benim daha önceden kendim için hazırladığım, sonra erkek arkadaşım için de aynısı yapıp hediye ettiğim yine çerçeveli kolay bir hediye alternatifi: En sevdiği grubun/sanatçının/müzisyenin afişini veya fotoğrafını çerçeveletmek. Ben kendim için Radiohead’in OK Computer afişini allposter.com.tr adlı adreste bulup sipariş etmiştim. Üç gün içinde geldi. Teslim alır almaz gidip çerçevelettirdim. Aslında çok uğraşmadan bence çok güzel bir hediye hazırlamış oldum. Yalnız boyutlarına dikkat etmenizi öneririm. Ben bunu daha büyük zannederek aldım ama 30×40 boyutunda bir afiş. Bu sitede veya e-bay’de de birçok afiş bulabilirsiniz. Biraz zaman ayırıp araştırma yapabilirsiniz.

hhhh

theMagger Banner

Sonuncusu ve bence en güzeli, kendi ellerinizle ve emeğinizle hazırlayabileceğiniz çevirmeli müzik kutusu, fakat bu hediyeyi hazırlamanın kolay olmayacağını söylemeliyim. Öncelikle şarkının notalarına ihtiyacınız var ve parçaları satın almanız gerekiyor. Farklı sitelerde de benzerlerini bulabileceğiniz bu sette nota kağıtları, kağıda notaları delmeniz için bir alet ve müzik kutusunun diğer hazır parçaları bulunuyor. Hesaplı bir hediye bence ve verdiğiniz paraya değeceği kesin!

Müziksever Birine Hazırlanabilecek 4 Hediye Önerisi

(Eğer nasıl yapılacağından emin olamadıysanız youtube’da yapılış videolarını da bulabilirsiniz. )

theMagger Banner

Bu müzik kutusu için onun en sevdiği gruptan, en sevdiği şarkılardan birini ya da en sevdiği filmin veya dizinin müziğini seçebilirsiniz. Eğer yine hediye sahibi kendi müziğini yaratan biriyse, onun bir şarkısı için ona özel bir müzik kutusu yapmanın ne kadar inanılmaz bir hediye olabileceğini düşünün.

Müziksever Birine Hazırlanabilecek 4 Hediye Önerisi

 Sherlock’un theme müziğinin notalarıyla müzik kutusu yapmış biri. Sherlock sevenler için harika seçim.

Umarım bu birkaç küçük fikirle sevdiğiniz insanları mutlu edebilirsiniz. Unutmayın, artık hediye alırken bir duygusal etkileşimi olmayan gelip geçici kıyafetler, saatler, takılar yerine belki yükte de pahada da hafif ama değeri ölçülemez hediyeler vermek daha anlamlı!