Klasik sanatın en kapsamlı koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan The National Gallery, Dükkan projesi kapsamında Shopi go’da sanatseverlerle buluşuyor

P3279_009.pr

Evlerinde klasikleri bulundurmak isteyen sanatseverlere orijinal tıpkıbasım imajlar sunmak amacıyla başlatılan proje sayesinde artık bu sanat eserlerinden birine sahip olmak için Londra’ya gitmeye gerek kalmıyor. Özel üretim kanvas üzerine yapılan National Gallery lisanslı tıpkıbasımlar premium malzemelerle, orijinalinden hiçbir detay kaybetmeden İngiltere’de üretiliyor.

Georges Seurat 'Bathers at Asnieres'

1824 yılında İngiliz Hükümeti tarafından bir sigorta simsarı olan John Julius Angerstein’dan 38 resim satın alınarak başlangıcı yapılan The National Gallery, bugün 13. yüzyıl ortalarından 1900’lere varan bir zaman dilimini kapsayan 2,300 civarında esere ev sahipliği yapıyor.

P3864_005.pr

Ziyaretçilerine gördükleri eserlerin tıpkıbasımlarını evlerine götürebilme şansı veren The National Gallery Shop’un ardından dünyada bu eşsiz koleksiyonu isim ve lisans haklarıyla sanatseverlere sunan ilk oluşum The National Gallery Dükkan oluyor. “The National Gallery, Dükkan” projesi Türkiye’de shopigo.com ve Nişantaşı No:17 mağazasında sanatseverlerle buluşuyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?