Dikizlemeye karşı bakış açınızı bu blog yazımla tamamen değiştiriyorum Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer derler ya artık midemizden geçenleri de sosyal medyaya dahil edebileceğiz. İşte karşınızda Foodspooting…

Henüz yeni olmasına rağmen kısa sürede birçok mekan kayıt edilmiş, insanlar kullanmaya başlamış bile Foodspooting‘i. Ama daha zamana ihtiyacı var bu uygulamanın. Kısa sürede hem sosyal medya fenomenleri sosyal medya gurmesi olabilecek, hem  de ünlü gurmeler sosyal medyada yerini alabilecek. Bununla birlikte de yeni bir kelime ekleniyor sosyal medya terminolojimize: footspotter, yani gurme… Uygulamanın hala iPad versiyonu olmaması beni üzse de, iPhoneAndroidWindows ve Blackberry versiyonları mevcut. Bu da gösteriyor ki, geniş kullanıcı hedeflenmiş.

Şimdi merak ediyorsunuzdur; nedir bu Foodspotting? Bu uygulama, gittiğiniz bir mekandaki, yediğiniz-içtiğiniz bir şeyi uygun formatta sosyal platforma taşıyor. Yani siz yediğinizin-içtiğinizin fotoğrafını çekip paylaşıyor, aynı zamanda facebook, twitter, tumblr gibi platformlara da anında gönderebiliyorsunuz. Takipçilerinizin iştahlarını kapatmak artık elinizde diğer bir tabirle. Bu arada dikkat edin benim gibi tehdit alabilirsiniz yemeyi içmeyi çok seven arkadaşlarınızdan. İşte bunun sorumlusu paylaşımım:

Bunun yanında düşünün ki bir yerdesiniz, karnınız aç veya canınız bişeyler çekiyor. Ne yesem diye düşünürken açıyorsunuz Foodspotting’i, çevrenizdeki bütün restoranların menüleri adeta önünüze geliyor. Ayrıca yiyenlerin yorumlarıyla birlikte… Böylelikle gideceğiniz mekanla ve yiyeceğiniz yemekle nokta atışı yapmış oluyorsunuz.

Çiçeği burnunda uygulamanın en önemli özelliği de ağız tadına güvendiğiniz kişileri takip edebilmeniz. Aynı zamanda mekanları da takibiniz altına alabilirsiniz.

Beni takip etmek isterseniz, http://www.foodspotting.com/498320-riza-kaynak

Yiyin gari!

Rıza KAYNAK

Magger-Trend Hunter-Life Hacker
SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN