İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 15 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park’ta yıllardır merakla beklediğimiz efsane bir ismi ağırlıyor: Rock müziğin büyük ismi, unutulmaz şarkıların sahibi Kanadalı Neil Young, Vodafone Red sponsorluğunda Crazy Horse topluluğu ile birlikte İstanbul’da olacak!

neilyoung_560x300

1968 yılında yayınladığı ilk solo albümünün ardından 50 albüme imza atan, birçok sanatçı ve gruba ilham veren müzik tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Neil Young; tenor sesi, elektrogitar stili ve harmonika ile piyano gibi farklı enstrümanlardaki yeteneği ile de hafızalarda yer edinmiş durumda.

70’lerden bu yana muhalif duruşu, barış yanlısı ve çevreci tutumu ile de dikkat çekenNeil Young, iki Grammy ödülü sahibi ve “Philadelphia” filmi için yaptığı “Philadelphia” şarkısı ile Oscar adayı bir sanatçı.

2013 yılında Crazy Horse topluluğu ile “Psychedelic Pill” albümünü, geçtiğimiz Mart ayında ise son albümü “A Letter Home”u yayınlayan Neil Young; İstanbul’daki konserinde bizlere ilk dönem şarkılarına ağırlık veren bir program sunacak. Young, benzer bir programla yıl başında Carnegie Hall’da dört gece üst üste solo konserler vermiş ve salonu tıklım tıklım doldurmayı başarmıştı.

Neil Young’ın Vodafone Red sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek konserindeki öngrupları, daha önce Salon’da dinlediğimiz indie, saykedelik ve folk rock türünde müzik yapan Texaslı grup Midlake ve Türkiye’den Büyük Ev Ablukada olacak.

İstanbul’daki ilk konserinde Neil Young’ı ve “Only Love Can Break Your Heart”, “Rockin’ In The Free World”, “Heart Of Gold”, “Old Man”, “Hey Hey, My My”, “Harvest Moon” gibi unutulmaz şarkılarını canlı dinlemek için konserdeki yerinizi geç kalmadan ayırın!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN