Açık hava etkinliklerinin, açık havadaki konser ve film gösterimlerinin mevsimi kapandı. Fakat sonbahar yüzünü göstermeye başlamış olsa da, Schweppes renkleri ve cool’luğu hayatınızdan eksik olmamalı. Sonbahar ve kış aylarında, iş çıkışı yorgunluk atmanın en iyi yollarından biri, sürükleyici bir dizi izlemek için ekran başına geçmek. Yaz aylarında güneşli günlerin ve yıldızlı gecelerin tadını çıkarırken kaçırmış olabileceğiniz yepyeni diziler ve mini-diziler de bunlardan tabii ki. Kendinizi şımartmayı ihmal etmeyin, Schweppes’li mocktail’inizi hazırlayın ve dışarıdaki yağmura aldırmadan, evinizin, kanepenizin ve dizilerin tadını çıkarın. İster bir oturuşta tamamını izleyin, ister hafta boyunca her gün iş çıkışında dizi keyfinizi bir ritüele dönüştürün… #NeİstediğiniBilenlere, farklı türlerden ve en yeni dizilerden birkaç önerimiz, bu yazıda!

NeİstediğiniBilenlere Dizi Önerileri

Yeni Dizi Önerileri

The White Lotus

youtube play youtube play

Yaz tatilinizi nerede yaptınız? HBO’nun oldukça konuşulan ve 2021 yazında iz bırakan mini-dizisi The White Lotus, kolay unutulmayacak bir yaz tatilini konu alıyor. Hawaii’deki The White Lotus adlı tatil köyünde geçen dizide, hem otel çalışanları hem de otel konukları, komik olaylar, entrikalar, istismarlar ve sürprizlerle karşılaşıyorlar. Jennifer Coolidge ve Connie Britton gibi tanıdık yüzleri ve cool isimleri oyuncu kadrosunda barındıran, 6 bölümlük The White Lotus, eğlenerek ve keyifle izleyeceğiniz bir toplumsal taşlama.

IMDb Puanı: 7.7/10

Nine Perfect Strangers

youtube play youtube play

Çoğu zaman stresli geçen iş hayatından, çoğu zaman kaotik olan şehir yaşamından uzaklaşmak için doğayla iç içe butik tesislerde ya da spa merkezlerinde bir mola vermek rahatlatıcı olabiliyor. Hulu’nun mini-dizisi Nine Perfect Strangers‘ın kahramanlarının amacı da bu, 10 günlüğüne inzivaya çekilmek ve 10 günde hayatlarında bir fark yaratmak – kimisi hayata yeniden başlamak, kimisi kilo vermek, kimisi kötü alışkanlıklarından kurtulmak için orada… Fakat meditasyonun ve inzivanın iyileştirici gücü, tamamen birbirine yabancı bu dokuz kişinin hayatlarında aynı etkiyi yaratmıyor, Nicole Kidman’dan Melissa MacCarthy’e ünlü oyuncuları bir araya getiren dizi, rahatlatıcı atmosferiyle olduğu kadar gizemli ve gerilimli olaylarıyla da konuşuluyor.

IMDb Puanı: 7.1/10

Physical

youtube play youtube play

1980’ler, aerobik ve özgürlük… San Diego’daki bir sahil kasabasında geçen Physical, ilişkisinde ve hayatında çıkmazlara girmiş bir umutsuz ev kadınının farkındalığa ermesini ve kendi ayakları üzerinde durarak kendisi için bir şeyler yapmaya karar vermesini konu alıyor. Seçtiği yolsa ona hiç tahmin etmeyeceği bir gelecek hazırlıyor: Aerobik videolarının yıldızı olmak gibi… Komedi yeteneği ve cool’luğuyla dikkat çeken oyuncu Rose Byrne‘ün başrolünde yer aldığı Physical, 30 dakikalık bölümleri ve 80’ler rıuhunu yansıtan detaylarıyla keyifli bir dönüşüm yolculuğu.

IMDb Puanı: 7.3/10

Only Murders in the Building

youtube play youtube play

Son dönemde popülerliği hızla artan, gerçek cinayet öykülerinin anlatıldığı belgeseller ve belgesel diziler sizi de etkisine aldı mı? Only Murders in the Building, birçok kişinin anlam veremediği fakat müptelası olduğu bu türe saplantıyla bağlanmış üç komşunun hikayesini anlatıyor. İlk sezonu kısa süre önce sona eren polisiye-komedide, Steve Martin, Martin Short ve Selena Gomez‘in canlandırdığı üç komşu, kendilerini apartmanlarındaki gerçek bir cinayet vakasının ortasında buluyorlar.

IMDb Puanı: 8.3/10

Halston

youtube play youtube play

Modayla aranız nasıl? Eğer modayı ve moda tarihini yakından takip ediyorsanız, onun ismini duymamış olmanıza imkan yok: Roy Halston Frowick – ya da kısaca Halston. 70’lerde yaptığı tasarımlarla uluslararası şöhret kazanan moda tasarımcısı, o yıllarda onun diskotekler ve şaşalı davetlerde bir fenomen olmasını sağladı. Şöhretini ve lüksle özdeşleşmişliğini dünya çapında bir moda imparatorluğuna dönüştüren ve tam anlamıyla dönemi tanımlayan ikonik isimlerden biri haline gelen Halston’ın öyküsünü izleyeceğiniz bu mini-dizide onu canlandıran ünlü oyuncu Ewan McGregor, bu rolüyle geçtiğimiz haftalarda Emmy Ödülü’ne uzandı.

IMDB Puanı: 7.5/10

The Flight Attendant

youtube play youtube play

Mükemmel bir gece geçirdiğiniz kişinin lüks otel odasında uyandığınızda, yanınızda onun cansız ve kanlar içindeki bedenini bulsanız ne yaparsınız? Evet, uçuş görevlisi Cassie de ne yapacağını bilemiyor, paniğe kapılıyor ve kimseye görünmediğini düşünerek oradan kaçıyor. The Flight Attendant, deneyimli bir uçuş görevlisinin, farklı bir ülkedeyken içine düştüğü bu karmaşık ve korkunç geceyle başlayarak bir suç-komedisine, bir polisiye-komediye dönüşüyor. Herkesin farklı sırlara sahip olduğu, uçuş destinasyonlarının birbirinden güzel görüntüleri ve dinamik bir kurguyla bezeli diziyi merakla izleyeceksiniz.

IMDB Puanı: 7.1/10