Başarılı insanların arkasında “kim” var emin değiliz fakat yaratıcı insanların arkasında “neyin” olduğunu biliyoruz! Bugüne kadar yakından takip ettiğiniz bütün sanatçıları aklınızdan geçirin. Sizce hepsinin ortak ritüelleri neydi? Tabii ki Maslow’un İhtiyaçlar Hiyerarşisi’nin beş katında da yer almaya aday olan kahveler! Çünkü bizim gibi kahve müdavimlerinin de çok iyi bileceği şekilde kahve, yalnızca ihtiyacımız olan enerjiyi veren destekçimiz değil; ayrıca üretimlerimizin ilham perisi! Bunun farkında olan NESCAFÉ Gold da kahveden aldığı ilhamla İstanbul Modern’in genç sanatçıların dijital üretimlerine odaklanan çalışmalarını destekliyor. O zaman şimdi yazıya kısa bir ara verelim. Yalnızca birkaç dakikada hazırlayabileceğimiz NESCAFÉ Gold ile kahvelerimizi yudumlarken dijital sanat dünyasını hareketlendiren bu yeni iş birliğinin detaylarını inceleriz!

NESCAFÉ Gold ile “Bu Fincan Genç Sanatçıları Destekler”

Nobel Ödüllü yazar T. S Eliot, “Hayatımı kahve kaşıkları ile ölçüyorum.” diyor. Hayatımızda bize zevk veren birçok detay olsa da Balzac’ın kahve üzerine yazdıklarına, Jim Jarmusch’un kahve kültürüne adadığı filme ve Johnny Cash’in eski bir dostu ile bir kahve içmek için dört yüz kilometre yol gittiği şarkıya bakacak olursak; hayatın hangi detayından en çok ilhamı aldığımız belli! NESCAFÉ Gold, kahveden aldığı ilhamla genç sanatçıların dijital üretimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Migros mağazalarından ve uygulamasından satın alınacak her NESCAFÉ Gold paketiyle desteklenen proje kapsamında, İstanbul Modern küratörlerinin öncülüğünde 6 videoluk bir eğitim serisi hazırlanıyor. Migros Ticaret A.Ş. FMCG Gıda Pazarlama Direktörü Caner Yaman; genç sanatçıların dijital üretimlerini teşvik etmek ve onları cesaretlendirmekten heyecan duyduğunu paylaşırken eğitim videolarının genç sanatçılar için bir rehber olması adına Migros’un Kadın Akademisi’nde yayımlanması hedefleniyor.

Bu Fincan Genç Sanatçıları Destekler

NESCAFÉ Gold ile “Bu Fincan Genç Sanatçıları Destekler”

Türkiye’nin en sevilen kahvesi NESCAFÉ, NESCAFÉ Gold markasıyla çıktığı bu yolculukta “Bu fincan fark yaratır.” sloganını bir adım ileriye taşıyor ve “Bu fincan sanatı destekler.” diyor. Bu proje için kahvenin hayatla, ilhamla ve sanatla her zaman iç içe olmasından yola çıktıklarını belirten Nestlé Türkiye İçecekler İş Birimi Genel Müdürü Hüseyin Necdet Kalkan; teknolojinin sanata yansımalarını destekleyerek genç sanatçıların eserlerini daha görünür kılmayı hedeflediklerini paylaşıyor.

NESCAFÉ Gold ile “Bu Fincan Genç Sanatçıları Destekler”

Hayatımızda ve sanatta dijitalleşmenin arttığı bu dönemde İstanbul Modern küratörlerinden Nilay Dursun, İstanbul Modern’in yeni binasına taşınma sürecinde odaklandığı başlıklardan birinin de dijital kültür olduğunu paylaşıyor. Ümit Mesci ise önümüzdeki süreçte planladıkları çevrimiçi ve fiziksel programlarda genç sanatçıların çalışmalarını farklı kitlelerle buluşturmayı hedeflediklerini söylüyor. NESCAFÉ Gold, Migros ve İstanbul Modern iş birliği kapsamında hazırlanan altı videoluk eğitim serisi sırasıyla; dijital kültürün fiziksel yansımaları, yapay zekâ, üç boyutlu baskı teknikleri, veri işleme, fotogrametri ve jeneratif sanat başlıklarına odaklanıyor. Zamansız Meraklar sergisindeki sanatçıların üretimlerini merkeze alarak şekillenen video serisi, dijital sanat üretme sürecindeki temel bilgileri paylaşıyor.

Siz de Migros mağazalarından veya uygulamasından alacağınız NESCAFÉ Gold kahveleriniz ile her yudumda sanatı destekleyebilir; genç dijital sanatçıların üretim sürecinin bir parçası olabilirsiniz! Dünyaya, sanata ve kendimize iyi gelen adımlar atmak üzere! Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Kapak Fotoğrafı: NESCAFÉ Gold