Günaydın, sabah rutinleri olmazsa olmazlar! Günaydın, kahvesiz tadı olmaz diyenler! Bizim gibi sabah keyfini sevenler, otomatik olarak espresso da severler. Espresso sevenler ise Nespresso’yu. Uyanılır, evin en sevilen köşesine yani kahve köşesine geçilir. Rengarenk Nespresso kapsüllerinden o günün ruhuna uygun bir tane kahve seçilir ve evi bir anda saran kahve kokusuyla lezzetli bir gün başlar… Şimdi size mis kokulu sabahlara yepyeni sabah lezzetinin eklendiğini haberini vermek için sabırsızlanıyoruz! Bu haber en çok da filtre kahve stilinde kahveseverleri ilgilendiriyor. Nespresso, kahve seçeneklerine yepyeni iki lezzet ekledi: Karşınızda Nespresso Filter Style Kahveler! Üstelik Mild ve Intense seçenekleriyle.

Şimdi aklınıza şu sorular takılmış olabilir: Bu yenilikçi kahve lezzeti nasıl hazırlanıyor? Filtre kahve stilinde kahve kapsülü tam olarak ne demek? Aromalar nasıl? 

Kendi deneyimlerimizden yola çıkarak soruların cevaplarına geçelim ama önce bir yudum daha alalım… İlk olarak, kullanımın çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Kolay olduğu kadar hızlı aynı zamanda. Nespresso’nun bu yepyeni teknolojiye sahip filtre kahve stilinde iki kahvesini tuşa bastığımız anda odaya dolan kahve kokusu ise Nespresso’nun her zamanki alametifarikası.

Peki şimdi kapsülü tanıyalım… Tüm süreci teker teker anlatalım.

Kapsülü aldık, yuvarlak kısmındaki alüminyum membranı kolayca çıkardık. Bu işlem sayesinde makine, basıncı kapsülün üzerinde yer alan özel kağıt filtre ve delikli alüminyum yüzeyden özütleyecek ve kahvenin yoğunluğu daha farklı olacak. Bir sonraki adımsa kapsülü, Nespresso kahve makinemizin kapsül haznesine yerleştirdik, önce Lungo tuşuna bastık (110 ml), kahvemiz hazırlandıktan sonra Espresso tuşuna bastık (40 ml) ve 150 ml uzun içimlik filtre kahvemiz hazır!

Şimdi gelin, sabahlarımızın vazgeçilmez lezzetlerinden biri olacak Filter Style serisinin iki üyesine yakından bakalım:

Filter Style Mild, hafif bir gövdeye eşlik eden capcanlı yasemin ve portakal çiçeği ile zarif tahıl aromalarına sahip narin lezzetiyle bizi ilk yudumda şımarttı. Kademeli kavurma tekniği ile hazırlanan bu kahve oldukça hafif bir profile sahip. İlk önce Kenya çekirdekleri çok hafif bir şekilde kavrulmuş, kapsüldeki alüminyum katman soyulduktan sonraki demlemenin doğru olması için kabaca öğütülmüş. Yumuşacık bir günaydın için Mild, oldukça doğru bir seçim!

Filter Style Intense, tütsülenmiş ve topraksı notalarıyla ortaya çıkan yoğun bir karaktere ve aromatiklere sahip. İçindeki narin karamel ve bal notaları onu karmaşık bir lezzet haline getirmiş. Kademeli kavurma tekniği ile hazırlanan bu kahve oldukça yoğun kavrulmuş. Kahvenin içindeki yoğunluk eşsiz bir ekstraksiyon ve narin bir öğütme ile korunmuş.

Bu yoğunluğu korumak içinse ilk aşamada, çekirdekleri biraz daha uzun ve yoğun kavurmuşlar. Süt ve kahve ikilisini birbirine çok yakıştıranlar, bir parça süt ile bu kahveye dolgun bir gövde ve tatlılık kazandırabilirler. Tütsülenmiş notalar kahvenin yoğun karakterini koruyarak güçlü kalacak.

Bu deneyimden sonra sabahlarımız için yepyeni ve çok lezzetli iki dost kazanmış olduğumuz kesin. Yepyeni teknolojisiyle bir ilke imza atan Nespresso Filter Style Kahve çeşitleriyle tanışmak için hemen sipariş verebilirsiniz!

Filtre Style serisi… Sabahlarımıza ve hayatımıza hoş geldin!