İlk görüşte aşka inanır mısınız? Peki ilk yudumda? Biz, Nespresso Creatista Pro ile tanıştığımızdan beri inanıyoruz. Üstelik bu bir defaya mahsus bir aşk değil. Her sabah gözümüzü açıp yavaş yavaş mutfağa yürürken, öğle arası nefes molalarında, akşam günü bitirmeyi kutladığımız anlarda, hep aynı buluşma heyecanını yaşıyoruz. O gün canımızın istediği aromaya göre kahvemizi seçip Creatista Pro’nun tuşuna bastığımız, sütün köpürmesine özgü o tsssss sesini duyduğumuz ve kadifemsi ilk yudumu aldığımız her an, tekrar ve tekrar aşık oluyoruz. Kahveyi bir sanat olarak görenler, abartmadığımızı biliyorlar.

Nespresso Creatista Pro

Gelin onu anlatmaya en başından, yani isminden başlayalım. Çünkü “Creatista” aslında her şeyi özetliyor. Nespresso Creatista Pro; evde yemek yaparken kendi yıldızlı mutfağının şefi, evde film izlerken ödüllü bir yönetmen, banyodayken en sevdiği spa merkezinde ve kahve hazırlarken kreatif bir barista gibi hissetmek isteyenler için tasarlanmış özelliklere sahip.

Bir günde kaç farklı kişi oluyorsunuz?

Nespresso Creatista Pro

Nespresso Creatista Pro’yu oldukça özel yapan detaylardan ilki, günün her moduna uyum sağlayabilmesi. Düşününce; bir gün içinde enerjik, huzurlu, uykulu, hızlı veya yavaş olabilirken, tüm anlarımızın eşlikçisi olan kahvemiz nasıl tek çeşit kalabilir ki?

Nespresso Creatista Pro

Creatista Pro’nun tek tuş kolaylığıyla 9 farklı fincan boyutunda, 40’tan fazla kahve hazırlayabilme özelliği sayesinde ristretto ile başlattığımız günü lungo ile yükseltip, flat white veya latte macchiato ile finalize edebiliriz.

Nespresso Creatista Pro

Kahve sanatında ustalaşmanın en önemli noktalarından biri ise elbette süt. Sütün dengesini, kıvamını, sıcaklık derecesini ve köpüğünü her seferinde aynı mükemmellikte tutturmak gerçek bir ustalık alanı. Creatista Pro’da bulunan gelişmiş süt köpürtme teknolojisi ile 8 farklı süt kıvamı ve 11 farklı süt sıcaklığı her fincanda kusursuz sonuca ulaşmamızı sağlıyor. “İşte bunu arıyordum!” Dediğimiz tariflerimizi kaydediyor ve dijital dokunmatik ekranı ile favorilerimizi hızlıca hazırlıyor. Normal şartlarda geriye yalnızca temizlemesi kalırdı ama Creatista Pro’nun kendi kendini temizleyebilen buhar çubuğu ile normal şartlardan yüksek standartlara geçiş yaptık bile.

Özel zevkler için, özel bir makine.

İtalyan’ların espresso ile ilgili çok sevdiğimiz bir sözü var: “Tutto è possibile dopo un caffè” yani, “Bir kahveden sonra her şey mümkün”. İtalyan’ların burada “bir kahve” derken yalnızca bir kahveden bahsetmediğini biliyoruz. Kahve sanatına, ona ayrılan zamana gösterilen özeni, özel zevklerimizi sahiplenmenin ve standartları hep yüksek tutmanın bir özeti aslında bu söz. Tıpkı Nespresso Creatista Pro’nun yaptığı gibi.

Nespresso Creatista Pro

Çünkü günden kendimize ayırdığımız o kısa zamanlar hayatı renkli ve neşeli kılıyor. Sahi, kendimize evimizde latte art ikram etmek kadar kolay bir “beni seviyorum” deme yolu var mıdır?

İlk yudumda aşkla tanışmak ve evinizin baristası olmak için Creatista Pro’nun çarpıcı tasarımına buradan göz atabilirsiniz.

Kapak Fotoğrafı: Nespresso Creatista Pro