Bugün kahvenizi içmenin ötesine geçip, gurme bir kahve deneyimi yaşamaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise bizimle gelin. Nespresso Boutique’in özel tadım alanlarını Vadistanbul’daki yepyeni yerinde, kahve uzmanları eşliğinde keşfetmeye gidiyoruz! Yeni lezzetler keşfetmekten Gravür Makinesi ile kişiselleştirilmiş hediyeler üretmeye, sütlü kahvelerimizi özelleştirmekten kahve çekirdeklerinin hikayesini dinlemeye uzanan yolculuğumuz başlıyor.

Kahvenin yolculuğunu keşfedelim!

Vadistanbul’da Nespresso’ya özgü kahve kokusunu takip ederek, Nespresso Boutique’in yeni yerine ulaşıyoruz. İçeriye girer girmez, renkli kapsül duvarı karşılıyor bizi. İtiraf edelim, renkli kapsül duvarını gördüğümüz anda çikolatacıya gelmiş bir çocuk gibi heyecanlanıyoruz. Acaba bugün favori kapsüllerimizin arasına yeni lezzetler eklenecek mi?

Kahve uzmanlarından kahve çeşitleri hakkında bilgiler alıp, Nespresso barına geçiyoruz. Burada, kahve kavurma ve öğütme makineleriyle kahvenin çekirdekten başlayan dönüşüm hikayesine tanıklık ediyoruz.

Biz, meyvemsi ve yüksek asiditeye sahip Colombia’dan zengin ve odunsu Indonesia’ya, yoğun ve kremamsı Arpeggio’dan yoğun ve dengeli Livanto’ya uzanan zengin Nespresso çeşitlerini inceleme fırsatı bulabildiğimiz deneyim alanını çok sevdik. Aynı zamanda, dünyanın en iyi baristalarının yaratıcılığından ilhâm alan Barista Creations veya farklı kültürlerin kahve içim ritüellerini bir araya getiren World Explorations gibi Nespresso’nun ikonik koleksiyonları hakkında bilgilendirici sohbetler yapmak ve tadımlar gerçekleştirmek de oldukça keyifliydi.

Kahve kadar kişisel bir hediye!

Yenilenen Vadistanbul Nespresso Boutique’te kişiselleştirilmiş deneyimler de incelikle tasarlanmış. Örneğin, Süt Köpüğü Baskı Makinesi ile Nespresso Boutique’te tadabildiğimiz leziz sütlü kahveleri dilediğimiz fotoğrafla ve özel yazılı baskılarla süsleyebiliyoruz.

Sıra Nespresso Boutique’te en çok eğlendiğimiz anlardan birine geldi. Boutique’te bulunan Gravür Makinesi ile kendimize veya sevdiklerimize özel kişiselleştirilmiş hediyeler hazırlayabiliyoruz. Harika bir hediye fikri değil mi? Her sabah evden çıkmadan yanımıza aldığımız Nespresso Travel Mug’ların üzerinde hayat mottomuzu, bizim için çok özel olan o kelimeyi, ismi görerek güne başlamak için sabırsızlanıyoruz. Siz Travel Mug’ınızın üzerine ne yazdırırdınız?

Bir kahve tutkununun tat hafızası için unutulmaz anlar vadeden Nespresso’nun, Vadistanbul’daki yepyeni deneyim alanını keşfetmeyi ajandanıza mutlaka ekleyin.