Deniz, kum, güneş üçlemesinden oluşan yaz hayallerinin sonuna her zaman soğuk kahveyi de ekleyenler çok iyi bilir ki baharın gelişi toprağa düşen ilk cemreden, yazın gelişi ise kahve bardaklarımıza eklemeye başladığımız buzdan belli olur. Tam da bu noktada sizinle paylaşmak istediğimiz güzel bir haberimiz var. Güneşin kavurucu sıcaklarını bir sahil esintisine dönüştüren Nespresso’nun müdavimi olduğumuz soğuk kahveleri, sınırlı sayıda geri döndü. Gelin, hem şehirde hem sayfiyede sıcak bir yaz günümüzü serinleten üç kahve kapsülünü yakından tanıyalım.

Ferahlatıcı ve Egzotik Bir Tat İçin.

2021 yılından beri Nespresso’nun en sevilen soğuk kahve kapsüllerinden biri olan Coconut Flavour Over Ice; hayalini kurduğumuz yaz rotalarını bardağımıza getiriyor. Brezilya Arabica çekirdeklerinin doğal tatlı notası ile yıkanmış Kolombiya Arabica çekirdeklerinin harmanlanmasıyla oluşan kapsül, hindistan cevizinin ferahlatıcı lezzeti ile birleşiyor. Coconut Flavour Over Ice’ın sürprizi ise süt ile tüketildiğinde ortaya çıkan tatlı vanilya dokunuşunda saklı!

Cesur ve Yoğun Bir Tat İçin.

Freddo Delicato & Freddo Intenso

Her zaman yoğun ve cesur bir tat notası arayanlarımız için ısınan havaların en zorlu yanlarından biri; bardağımıza buz eklediğimizde kahvenin hafifleyen tadı oluyor. Bu noktada her kahvenin buz ile tüketilmeye uygun olmadığının altını çizen Nespresso, Freddo Intenso için Güney Amerika ve Endonezya’dan getirdiği çekirdekleri özellikle ince bir şekilde öğütüyor. Tahılımsı, odunsu ve biber notalı lezzetini buzlu ve sütlü tüketimlerde de yoğun bir şekilde koruyabilen Freddo Intenso, yazın cesur lezzetlerinden birini oluşturuyor.

Hafif Bir Tat İçin.

Sıcak yaz günlerine hafif bir kahve tadı ile ara vermek istediğinizde Nespresso’nun Freddo Delicato’su, meyvemsi ve tatlı notası ile yardımımıza koşuyor. Kahvenin ferahlatıcı yanını ön plana çıkaran Freddo Delicato, Kenya Arabica çekirdeklerini canlı meyve notaları ile buluşturuyor. Hem serinletici hem de hafif bir kahve deneyimi sunan Freddo Delicato, narenciye notalarını açığa çıkarmak ve kahvenin asiditesini arttırabilmek amacıyla hafif bir kavrulma ile hazırlanıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz Nespresso’nun soğuk kahveleri, yalnızca bir tık uzağınızda sizi bekliyor. Ayrıca 14 Haziran’a kadar Nespresso’nun serinleten bir yaz kampanyası bulunuyor. Her 6 kutu Original kahve siparişinizde birer kutu Freddo Intenso ve Freddo Delicato kahveleri; her 10 kutu Original kahve kapsülü siparişinizde birer kutu Freddo Intenso, Freddo Delicato, Coconut Flavour Over Ice kahveleri hediye! Kampanya hakkında bütün detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca soğuk kahve deneyiminizi bir adım daha öteye taşımak isterseniz Nespresso’nun Pantone ile gerçekleştirdiği yeni iş birliğine göz atmanızı mutlaka öneriyoruz! Akdeniz Rivierası’nın ikonik ruhundan ilham alarak tasarlanan Nespresso kahve aksesuarları; yazın cıvıltılı renklerini evimizin her köşesine taşıyor. Sınırlı sayıda üretilen kahve makineleri Pantone Essenza Mini ve Pantone Vertuo POPPantone Limited Edition Aeroccino 3 süt köpürtücü, sütlü kahvelerimizi soğuk ve sıcak olmak üzere kolayca hazırlamamızı sağlıyor; Nespresso x Pantone Mug, yazın en sıcak renklerini kahvemiz ile buluşturuyor. Unutulmaz bir yaz koleksiyonunun parçası olan Nomad Travel Termoslar sayesinde iki ayrı renk ile sıcak ve soğuk kahvelerimizi sürdürülebilir bir şekilde yanımızda taşıyabiliyoruz.

Eğer kahve setimizi yazın renkleri ile tamamladıysak sıra nefis tariflerde! Nespresso ile evde soğuk bir kahve hazırlamanız için gerekenler yalnızca 90 gram buz küpü, Coconut Flavor Over Ice, Freddo Intenso veya Freddo Delicato kahve kapsülünüz ve 90 ml soğuk su veya süt. Hadi, şimdi birlikte evimizin baristası gibi hissedeceğimiz tariflere göz atalım.

Vanilla Coffee Affogato

Malzemeler:

1 Kapsül Freddo Intenso (40 ml)
Vanilyalı Dondurma (1 Top)
Affogato Bowl

Hazırlanışı:

Affogato Bowl’a 1 top vanilyalı dondurmayı ekleyin.
Dondurmanın üzerine Freddo Intenso kahvesini Espresso olarak hazırlayın.

Coconut Flavour Over Iced Latte

Malzemeler:

1 Kapsül Coconut Flavour Over Ice
%1,5 Yağlı İnek Sütü (150 ml)
4 Buz küpü

Hazırlanışı:

Bardağınıza 3 buz küpü (90 g) ekleyin.
Coconut Flavour Over Ice kapsülünü Espresso (40ml) olarak hazırlayın.
150 ml sütü bardağa ilave edin.
Son kalan bir adet buz küpünü tarifin üzerine ekleyin.

Hem yaz günlerimizi serinletecek hem de sevdiklerimizi eve çağırdığımızda bir barista gibi hissedeceğimiz kahvelerimiz hazır. Serin bir kahve molasında görüşmek üzere!