Yeni yıl yaklaşırken hepimiz 2020’yi hızlıca geride bırakmak istiyoruz ve 2021’in hepimiz için daha sağlıklı, mutlu ve umutlu olmasını diliyoruz, yani 2021’den beklentimiz yüksek 🙂 Noel ve yeni yıl temalı diziler ve filmler de özellikle yılın bu zamanlarında umut etmenin her zaman mutlulukla sonuçlanacağına bizleri inandırıyor… Son dönemde Netflix’te yayınlanan bu tür dizi ve filmleri sizler için derledim, umarım bu yazıyı keyifle okur ve bu yılbaşı temalı yapımlar ile keyifli zaman geçirme fırsatı bulursunuz.

Yılbaşı Temalı Yapımlar
Yılbaşı Temalı Yapımlar |Fotoğraf: Netflix

Netflix’ten Yılbaşı Temalı Yapımlar

Dash & Lily

youtube play youtube play

Noel ile ilgili tüm geleneklere bağlı olan ve yılın bu zamanlarını çok seven Lily ile yılın bu zamanından nefret eden, kendini herkesten soyutlamış ve yalnız Dash’in Noel zamanı bir defter üzerinden yazışmaları ve tanışmalarını konu alan Lily ve Dash bu sezon izlediğim Noel temalı dizi/filmler arasında en beğendiğim oldu. İki gencin aslında hiç tanışmadan, sadece bir deftere karşılıklı yazdıkları yazılarla birbirini tanıması, karakter olarak bir yabancının yönlendirmesiyle gelişmeleri ve aşık olmalarını konu alan diziye ben bayıldım. Özellikle Noel zamanı New York’tan şahane görüntüler olması da görsel olarak çok güzeldi.

The Holidate

youtube play youtube play

Tatil ve özel günlerde yalnız olmaktan sıkılmış iki yabancı olan Sloane ve Jackson’ın, yılın tüm tatillerinde birbirinin sevgilisi gibi davranması için bir anlaşma yapması fakat süreç içerisinde birbirlerine aşık olmalarını konu alan klasik bir romantik komedi. Sadece Noel ve yılbaşı konseptinde olmayıp, Cadılar Bayramı, Şükran Günü ve Sevgililer Günü dahil tüm özel günlere ait güzel görüntüler ve komik sahneleri olduğu için ben izlerken çok güldüm ve eğlendim.

Home For Christmas

youtube play youtube play

Ailesinin bekar olması ile ilgili baskılarına dayanamayan Johanne’nin hikayesini izlediğimiz bu dizide, Johanne çözümü ailesine bir sevgilisi olduğunu ve Noel yemeğinde kendileri ile tanıştıracağı yalanını söylemekte buluyor. İşler de bundan sonra komikleşmeye başlıyor. Noel’e bir ay kala ev arkadaşının da yardımlarıyla birçok kişi ile görüşmeye başlayan Johanne, ailesi ile tanıştırmak üzere doğru erkeği bulmaya çalışırken bir sürü olay yaşıyor. Bu süreçte mükemmel sandığı ailesindeki ilişkilerin aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını görmenin diziye kattığı gerçekçi yaklaşımıyla benim çok hoşuma gitti. Norveç’te geçen dizide, ülkeye özgü gelenekler ve spor türlerini görmek, her yerin karlarla kaplı olması ve insanların kızaklarla bile ulaşımı sağlayabiliyor olması da dizide çok beğendiğim diğer unsurlar oldu.

Operation Christmas Drop

youtube play youtube play

Noel döneminde geçen bu filmimiz, kongre çalışanı olan Erica’nın Pasifik’te yer alan bir askeri üsse, bu üssü kapatma kararını destekleyecek kanıtları bularak raporlaması için gönderilmesi ve yaşadıklarını konu alıyor. Üsse giden Erica tropik adanın güzellikleri, insanlara yardım eli uzatmakta olan “Noel hediyesi dağıtma operasyonu” geleneği ve kendisine rehberlik eden Hava Kuvvetleri pilotu olan Andrew’dan etkilenmeye başlar; böylece alabileceği bir terfi için yazması gereken rapor ile ilgili düşüncelerini sorgular.

Klasik bir Noel filmi gibi karlı bir görüntüsü olmayan hatta tam tersi tropik bir adada Noel’in nasıl kutlandığını gösteren farklı bir film olduğu için benim çok hoşuma gitti. Hele tropik adaya üstten bakan helikopter gezileri ve resifleri görmek için yaptıkları şnorkel turu sahneleri bende karantinanın bitmesi ve acil bir tropikal adaya seyahat isteği uyandırdı  

2021’i sabırsızlıkla beklediğimiz şu dönemde eğlenceli, bol umutlu ve romantik bir şeyler izlemek isterseniz bu önerilerimin hoşunuza gideceğini umuyorum. Şimdiden iyi seyirler 🙂

Kapak Fotoğrafı: Netflix

İlginizi çekebilir: Sine Magger’dan Yılbaşı Filmleri