hipicon’un en yenisi Nice To Have, yaratıcılarının sahip olmaktan mutluluk duydukları ve başkalarının da olsa mutlu olabileceklerini düşündükleri objelerin bir araya gelmiş hali. Ve bu objeler herkes için farklı anlamlara bürünebiliyor!

Artwork_MuleDeer_01_1600

hipicon.com tasarımcılarından Özgür ve Ezgi, biri ahşap diğeri tekstil ile uğraşan aile miraslarını değerlendirme fikriyle harekete geçip Nice To Have markasının ilk adımlarını atmış. Markayı oluşturma aşamasındaki motivasyonlarının sahip olmak istedikleri objeleri fiziksel olarak üretebilme dürtüsünden geldiğini söylüyorlar.

Artwork_GrayWolf_01_1600

Nice To Have, bugüne kadar yaratıcılarının ilgi alanlarından edindikleri bilgi ve deneyimlerin dışa vurumu… Markanın oluşum sürecindeki tüm tasarımlar ve üretim de onlara ait. Tüm ürünler el yapımı ve doğaya dost materyallerden tek tek üretiliyor. Özgür ve Ezgi ürünlerinin fonksiyonelliğini ve kullanıcı deneyimini vurguluyor, doğaya ve insana zarar veren madde ve materyellerden özellikle uzak durmaya dikkat ettiklerini özellikle belirtiyorlar. 

Rug_Large_01_1600

Genç tasarımcıların seri üretilen hiçbir ürünü yok; her şeyi elleriyle tek tek üretiyorlar. Böylece üretim aşamasında ürünleriyle aralarında oluşan bağın yeni kullanıcalara aktarıldığına inanıyorlar.

Nice To Have, tasarım odaklı dijital ürünlerinin yanında, gelenekesel üretim anlayışıyla devam ettikleri bir objeler koleksiyonu…

Tüm Nice To Have Ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?