Çengelköy’ün adını duyduğunuzda aklınızda hangi imgeler canlanıyor? Masmavi bir boğaz, yemyeşil çınar ağaçları, güler yüzlü mahalle esnafı, meşhur salatalıklar, çay bahçeleri ve de tabii ki bizleri 90’lara ışınlayan Süper Baba dizisi dediğinizi duyar gibiyiz… Maddeleri sayarak bitiremeyeceğimizin biz de farkındayız. Eğer sadece gezmek için değil, bu nostaljik semtin birer sakini olmayı planlıyorsanız, sizleri Çengelköy’ün merkezinde; boğazın, tarihin ve doğanın tam ortasında yer alan Nidapark Çengelköy daireleriyle tanıştırmak istiyoruz.

youtube play youtube play
Nidapark Çengelköy

Malum son bir buçuk senedir gündemimizle birlikte yaşadığımız evlerin, mahallelerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha fark ettik. Hatta pek çoğumuz bu dönemde yepyeni rutinler ekledi günlerine, hafta sonu markete diye çıkıp küçük mahalle yürüyüşleri yapmak gibi. Tabii bazı mahalleler ve semtler de bu dönemde gözümüzde tüttü, Çengelköy de bu semtlerin başında yer alıyor.

Çengelköy | Fotoğraf: Instagram @tarihicinaralti

Biraz Boğaz Havası, Biraz da Nostalji

Çengelköy, İstanbul’un eski ve tarihi dokusunu hâlâ koruyabilmiş semtlerinden. 90’ların tarihi de buna dahil. Örneğin Süper Baba dizisinde izlediğimiz “Fiko’nun Kahvesi” adıyla tanıdığımız; Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi hâlâ aynı yerinde. Bir tarafı boğaza açılan, bahçesinde uzun çınar ağaçları bulunan bu huzurlu çay bahçesi; çay, kahve ve kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Çengelköy Börekçisi | Fotoğraf: Instagram @cengelkoyborekcisi

Çay bahçesinden sonra Çengelköy’ün bir diğer önemli sembolü olan Çengelköy Börekçisi’ne uğramadan da olmaz tabii. Taptaze börek çeşitlerinden damak tadınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Eğer canınız kruvasan ve kahve ikilisini çektiyse de semtin yeniliğe açılan yönünü Nou Breakfast Club ile keşfedebilirsiniz. Eski kitap tutkunlarını da unutmadık… Birbirinden farklı dekoratif eşya ve antik kitapların yer aldığı Müzelik Cafe’de ise lezzetli tatlı ve kahve seçenekleri yer alıyor.

Uzun çınar ağaçlarının sağlı sollu yer aldığı Çengelköy Caddesi boyunca birçok dükkân ve manavın bulunduğunu da ekleyelim. Manav noktası çok önemli, zira bu semtin salatalıklarıyla ünlü olduğunu hepimiz biliyoruz. Küçük ve lezzetli Çengelköy salatalığını semtte bulunan manavlarda tadabilirsiniz. 

Nidapark Çengelköy

Nidapark Çengelköy: Her Yere Yakın, Her Şeyden Uzakta Bir Sakinlik

Sizlerle tanıştırmak istediğimiz Nidapark Çengelköy daireleri, işte böylesine tarihi bir semte komşuluk ediyor. Hem şehrin ortasında hem de yeşil ağaçlarla çevrili, huzurlu bir hayatı sizlere vadediyor. Çengelköy merkeze yaklaşık 5 dakikalık mesafede yer alan Nidapark Çengelköy, avantajlı konumu sayesinde İstanbul’un her noktasına konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşma ayrıcalığı sunuyor. Araçla köprüden çıkar çıkmaz dakikalar içinde eve ulaşmak da, Çengelköy İskelesi’nden nostaljik bir Boğaz yolculuğuna çıkmak da Nidapark Çengelköy’de yaşayanların hayatlarını kolaylaştıracak özellikler arasında yer alıyor.

Nidapark Çengelköy

Çengelköy’ün Dokusuna ve Tabiatına Uygun Tasarımlar

Az katlı ve yatay mimari özellikli yapılar, Çengelköy’ün dokusuna ve tabiatına uygun tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Tüm dairelerde balkon veya teras bulunan Nidapark Çengelköy, sakinlerine nefes alabilecekleri yemyeşil yaşam alanları da sunuyor. Ayrıca proje arazisinde 10 bin metrekare yeşil alan da yer alıyor. Özel tasarlanmış geniş ve ferah yaşam alanlarından oluşan Nidapark Çengelköy’de 2+1, 3+1, 3,5+1, 4+1, 4,5+1 ve 5,5+1 dubleksten oluşan farklı daire seçenekleri yer alıyor.

Siz de bu nostaljik semtte mahalle kültürünü deneyimlemek ve Nidapark Çengelköy’de yaşamak için hemen keşfedin!