Nike’ın en sevilen modellerinden Air Max’in 27. doğum günü nedeniyle tüm dünyadaki Nike satış noktalarında olduğu gibi İstanbul’da kutlama havası var!

SP14_NSW_AIRMAXDAY_HERO_MAIN_USA_FB

26 Mart gecesi 19:00-22:00 saatleri arasında gerçekleşecek Nike Air Max 1 “Air Max Day” etkinliğine, Galata’daki Serdar-ı Ekrem Caddesi üzerinde bulunan 290SQM ev sahipliği yapacak.

Eğer bir Nike Air Max tutkunuysanız ve onu uzun yıllardır şehir hayatınızın ve stilinizin vazgeçilmezlerinden biri haline getirdiyseniz; sizin gibi Nike Air Max tutkunlarıyla buluşmak ve bu geceyi Nike ailesiyle paylaşmak için bu etkinliği kaçırmayın!

Tüm dünyada eşzamanlı olarak gerçekleşen “Air Max Day” etkinlikleri boyunca Nike Air Max’li fotoğraflarınızı da #airmax hashtag’i ile tüm dünyayla paylaşabileceğinizi unutmayın.

İşte 26 Mart 1987’de doğan ve günümüze dek varlığını sürdüren bir efsaneye dönüşen Air Max serisinin kısa bir öyküsü…

SP14_NSW_AIRMAXDAY_HERO_AM1_USA_FB

1987: AIR MAX 1 – Mark Parker ve Tinker Hatfield tarafından tasarlanan Air Max 1, ayakkabı tasarımında bir devrim yarattı. Topuğundaki şeffaf bölmelerden hava boşlukları görülebilen bu kırmızı-beyaz model Nike’ın ürettiği ilk Air Max modeliydi.

SP14_NSW_AIRMAXDAY_HERO_AM90_USA_FB

1990: AIR MAX 90 – Air Max III olarak da bilinen bu model canlı renkleri ve hava yastığına dikkat çeken kalın topuk tasarımıyla öne çıkmıştı.

SP14_NSW_AIRMAXDAY_HERO_AM95_USA_FB

1995: AIR MAX 95 – Tasarımcı Sergio Lozano’nun insan anatomisinden ilham alarak yarattığı Air Max 95 neon sarısı rengi ve omurga, kaburga ve tendonları andıran tasarımıyla bir klasik olmuştu.

2014: AIR MAX LUNAR90 – Air Max modeling günümüzde geldiği nokta ise Air Max Lunar90!

Nike Air Max’i daha da iyi tanımışken 26 Mart günü, Air Max’lerimizle 290 Sqm’de buluşmak üzere diyoruz! Sevgiler!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN