Nike, hepimizi hayatın koşuşturmacasına ara vermeye, farkındalığa ulaşmaya davet ediyor. İstanbul’un en sevdiğimiz semtlerinden Emirgan’da yeşilin ve mavinin buluştuğu Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki Nike Zen House’ta düzenlenecek etkinlikler koşu, yoga ve meditasyonu film gösterimleri, atölye çalışmaları ve müzikle bir arada sunuyor. Bize de sadece bu şehirden kaçış planına kayıt olmak ve o bu ücretsiz etkinliklerin keyfini sürmek düşüyor.

***Bu yazıdaki etkinlikler maalesef geçti. Ama buradan Nike Zen House’un yeni etkinliklerini takip etmeyi unutmayın!

İş ya da farklı bir sebeple yazın şehirden kaçamayanlardansanız, şehirden kaçış planınızı Nike ile yapabilirsiniz: Spor, yoga ve meditasyonu birbirinden zevkli, doğanın ve yaşamın keyfini çıkarmanızı sağlayacak eğlenceli etkinliklerle bir arada sunan Zen House, hayatın koşuşturmacasına ara verip keyif ve sağlıklı yaşam için koşanlara kapılarını 11 Temmuz’da açıyor. Zen House’un her biri ücretsiz etkinlikleri, her seviyeden katılımcıya açık olan ve herhangi bir ön deneyim gerektirmeyen toplu yoga ve koşu seanslarıyla birleşiyor. Yaz boyunca devam edecek Zen House’un takvimi temmuz ayında dopdolu. Tamamına buradan ulaşabileceğiniz Nike Zen House Temmuz etkinlik takvimindeki bazı etkinlikleri sizin için seçtik:

Not: Unutmadan söyleyelim; Nike Zen House etkinliklerinin kontenjanları hızla tükeniyor, o yüzden katılmak istediğiniz etkinliğe en hızlı şekilde kayıt olmanızı öneririz.

zenhouse_560x300px

Run to Yoga & MSA Brunch | 14 ve 21 Temmuz Cumartesi, 07.00 – 10.15

Deniz kenarında ferahlatıcı bir koşu, Boğaz’a karış huzur dolu bir yoga etkinliği ve ardından Mufak Sanatları Akademisi ile mutluluk kaynağı bir kahvaltı… Üstelik bu kahvaltı sırasında bir yandan da MSA’dan sağlıklı atıştırmalıklar hazırlamanın püf noktaları üzerine tatlı mı tatlı bir sohbet… Unutmayın, Cumartesi sabahı erken kalkıp spor yapmak, dopdolu, daha uzun ve zinde geçecek bir hafta sonunun ilacı!

Clay & Paper Workshop | 14 ve 21 Temmuz Cumartesi, 14.30 – 16.00

Bu atölye çalışması, yeni yetenekler keşfetmek, el becerilerinizi geliştirmek için birebir. Negatif enerjiyi çamuru aracı ederek bedeninizden uzaklaştırabileceğiniz, kağıtları şekillendirerek yaratıcılığınızı geliştireceğiniz, Redclaybox ve A! Ne Hoş ekiplerinin hazırladığı bu atölye çalışması Temmuz ayında iki kez tekrarlanacak.

Meditate & Movie | 18 Temmuz Çarşamba, 21.00 – 23.30

Haftanın ortasında, meditasyonun ve sinemanın güçleriyle yenilenmek gibisi yok! Bu sinema gecesinde, kısa ve rahatlatıcı bir meditasyon seansının sonrasında, ruha en iyi gelen filmlerden Eat Pray Love‘ın gösterimi Boğaz’a karşı, açık havada gerçekleşecek.

Run to Dance | 21 Temmuz Cumartesi, 19.30-21.00

Günbatımına karşı, deniz kıyısında bir ısınma koşusu ve ardından kendinizi müziğin ritmine bırakacağınız bir dans gecesi… Sakıp Sabancı Müzesi’nin manzaralı terasında dans etme deneyimini kaçırmak istemeyeceğinize eminiz.

Run to Meditation & Music | 24 Temmuz Salı

Tam da haftanın daha yeni başlamış olduğunu idrak edip, hafta sonuna gün saymak için çok erken olduğunu düşündüğünüz o akşam, Salı akşamı, tüm kötü düşüncelerden arınmak için deniz kenarında kısa bir koşu ve bir meditasyon seansı sizi nasıl rahatlatacak, düşünebiliyor musunuz? Üstelik ardından, bu yaz gecesinde Boğaz’a karşı Kalben’in şarkılarını dinleyebileceksiniz.

İlginizi çekebilir: Zeynep Okyay’dan İstanbul’daki Güncel Hafta Sonu Önerileri