Şehir, durmak bilmiyor. Her yeni gün yepyeni yerler çıkıyor karşıma. Bana koşup gitmek keşfetmek, sevdiklerimi de paylaşmak kalıyor!

Nino Bakery Konum

nino 1
Nino Bakery

Kendinizi Nişantaşı sokaklarına atın. Akaretler’den Hüsrev Gerede’ye doğru inerken sağ tarafta ufak bir dükkanla karşılaşacaksınız. Burası Nino Bakery, küçük bir fırın. Üç masası var. Daha çok, kocaman fırınında yapılan ekşi mayalı ekmeklerini satın almanız üzerine kurulu bir sistemleri var; ancak benim gibi oturup kahve, çay ve kruvasan(veya tatlı) keyfi yapabilmeniz de mümkün.

nino 2
Nino Bakery

Mekanın sahibi önemli mutfaklarda çalışmış bir şef olunca, bu ekşi mayalı ekmeklerin özel tariflerle oluşturulduğu ve lezzetli olabileceğine dair bir his geçiyor insana. Buradaki ekmeklerde farklı çeşitler göze çarpıyor. Mesela kızılcıklı, kahveli gibi her yerde bulamayacağınız seçenekler mevcut. Ben alışkanlıklardan kopmayayım diyerek klasik buğdaylı küçük ekmekten satın alıyorum. Eve döndüğümde kendime ufak bir kahvaltılık tabak hazırlayıp, bu ekmeğin keyfini çıkarıyorum. Yalnızca ben değil, evdekiler de ekmeği çok lezzetli buluyor ve keşke Nino’ya yakın otursak da hafta sonları sabah erkenden sıcacık ekmekler eşliğinde kahvaltılar yapabilsek diyoruz. Şiddetle tavsiye ediyorum 🙂

Nino Bakery Adres: Vişnezade Mah. Hüsrev Gerede Cad. No:45A Beşiktaş / İstanbul

Gang Up

-Bu mekan kapatılmıştır.

Kadıköy’de Moda Caddesi’nde Murat Bey Sokak’ta bulunan Gang Up, Mimar Sinan Üniversiteli dört arkadaşın projesi. Proje diyorum çünkü Gang Up bir cafe olmanın çok ötesinde… Burada çeşitli eğitimler, ortak bir üretim alanı ve satın alabileceğiniz özel tasarım ürünler var.

gangup 1
Gang Up

Kafe olarak da zaman geçirmekten keyif alacağınıza eminim, arkadaşlıklarından mı yoksa yarattıkları ortamdan mı bilmem, samimiyeti hissetmeniz olası. Kahve, içecek, tatlı tuzlu atıştırmalıklar da keyifli zaman geçirmenizi sağlayan etkenler arasında. Gidilesi olmuş!

Gang Up Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Muratbey Sok. No:4A Kadıköy / İstanbul

Lotta 23 Tattoo & Coffee

lotta 23
Lotta 23 Tattoo & Coffee

Moda Caddesi’nde yürürken tramvayın geçtiği sokakta bir dükkanın inşaatı gözüme takılıyordu. Şık bir yer olacağı çok belliydi. Açıldığı ilk hafta ziyaret ettim. Sade ve şık bir dövme-cafe. İçerideki camla ayrılmış alanda dövmeler yapılırken, siz oturup kahvenizi yudumlayabiliyor, tatlı ve kek çeşitlerini (ıspanaklı kek!) deneyebiliyorsunuz. Etrafı izlerken setin üstündeki Andy Warhol sözleri ve duvardaki Kate Moss baskısı dikkatimi çekiyor. Hakikaten zevkli ellerden çıkma bir mekan olduğunu söyleyebilirim. Güzel müzikler de cabası!

lotte 23 2
Lotta 23 Tattoo & Coffee

Lotta 23 Tattoo & Coffee Adres: Caferağa Mah. Ruzapaşa Sok. No:1B, Kadıköy / İstanbul