Günlük ya da göze çarpmayan olarak adlandırabileceğimiz kıyafetler de sonunda yeni bir moda anlayışı olarak ünlü markaların görüş alanına girdi. “Balkon terliği” diyebileceğimiz plastik terlikler önümüzdeki yazın en çok kullanılacak parçalarından biri olarak adından söz ettirirken, kumaş pantolonların altında daha sık göreceğimiz New Balance’lar ya da eteklerin üzerine giyilmeye başlanan koşu t-shirtleri Normcore akımının olmazsa olmazları…

Bu akımın ikonları olarak gösterilen Steve Jobs ve Larry David gibi isimleri gözünüzün önüne getirdiğinizde Normcore  akımı hakkında daha gerçekçi bir izlenime sahip olabilirsiniz.

Fonksiyonellik ve rahatlığın öne çıktığı Normcore akımının bizi 90’lara geri götürdüğünü söyleyebiliriz. Klasik, boru paça kot pantolonlar, boğazlı kazaklar ve rüküşlükle hantallık çizgisi üzerinde gezinen daha bir çok kıyafet. Aslında Normcore akımı diğer tüm akımlar gibi bir tepki olarak doğup gelişirken altında, son 10 yıldır moda ve sanatın iç içele geçişinin, tasarımlardaki estetik algısının aslında bedenlerimizin sınırlarını zorluyor oluşunun bu kadar yükselişte olan bir eğilim haline gelmesinin aslında çok günlük bir eylem olan giyinmeyi nasıl zorlaştırdığı mesajını barındırıyor.

Normal olmanın moda olduğu 2014 trendlerine hoş geldiniz. Bu akım ne kadar benimsenir bilinmez ama gardıroplardaki düzenin az da olsa bozulacağı tartışılmaz bir gerçek.

Shopi go kadın trendlerde hazırladığımız Normcore seçkisini incelemek için buraya tıklamanız yeterli.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?