Kış boyunca yoğun çalışma programlarının altında kalan bizler ve berelerin, ‘hoodie’lerin altında kalan saçlarımız. Bu ikili sizce de canlanmayı biraz hak etmiyor mu? Saç bakımının arka plana atıldığı bir kışın ardından, deniz suyu ve güneşle bulaşacak saçlarımıza hak ettikleri ilgiyi göstermenin vakti geldi. Haberler güzel çünkü saç bakımının sandığımız gibi komplike ya da çok adımlı olması gerekmiyor. Aslında tüm sır doğru etken maddeleri bir araya getiren temiz bir formülden geçiyor. O halde gelin birlikte OGX Kömür Detoksu’na yakından bakalım.

OGX Kömür Detoksu – İçindekiler

OGX Kömür Detoksu’nun formülünde aktif Hindistan cevizi kömürü ve Kaolin Kili bulunuyor. Son zamanlarda güzellik & bakım alanında sıkça rastladığımız aktif Hindistan cevizi kömürünün derinlemesine temizleme ve saçı besleyerek yenilenmiş bir ışıltı katma özelliklerini tanıyoruz. Özellikle yaz mevsimi için önemli diğer faydalarıysa; toksinleri hapsetmesi ve dış etkenlerin saça ve saç derisine zarar vermesini önlemesi. Böylece biz havuzdan denize, güneşlenmekten yaz sporlarına koşarken saçlarımızın da bu tempoya yorulmadan eşlik edebilmesi sağlanmış oluyor. Hassas ciltlere uygun olan kaolin kiliyse; saç derisini kurutmadan, nazikçe temizlemesi ve saç köklerini güçlendirmesi açısından bu formülde ideal bir eşlikçi.

OGX Kömür Detoksu

Aslında bu ikili birlikte bir şampuandan en temel beklentimiz olan temizleme üzerine çalışıyorlar ancak farkları, bunu diğer içeriklere göre çok daha derinlemesine yaparken, saç derisini kurutmamayı başarmaları. Böylece saçımızdaki yağ ve diğer etkenlerden kaynaklanan ağırlık hissi, cansızlık, matlık gibi sorunlar da çözüme kavuşmuş oluyor. Üstelik prensip olarak sülfattan uzak duran OGX bu formülde de aynı anlayışı koruyor ve içeriklerin öneminin farkında olan, daha iyisini seçme hevesindeki herkese hitap ediyor.

Farklı saç tipleri tarafından kullanılmaya uygun OGX Kömür Detoksu’nun derinlemesine temizleme özelliğinden en çok faydalanacak gruplar şüphesiz kuru şampuan severler ve yağlı saçlara sahip olanlar. Yağlı saçların temel sorunu olan yağlandırmadan ışıltı ve canlılığa kavuşma ve kuru şampuan severlerin yıpranmadan saçı arındırma talepleri bu seride birlikte karşılanıyor.

Artık OGX dünyasının etkili, yeni üyesiyle tanıştığımıza göre geriye yalnızca yaz için bakım ritüelimize Kömür Detoksu’nun gücünü dahil etmek ve tatilde ışıl ışıl saçlarımızla kameralara gülümsemek kalıyor.

Kapak fotoğraf: OGX