Hepimiz doğmayı bile suyun içinde bekledik. Belki de bu yüzden ne zaman kendimizi mavi sulara bıraksak yeniden doğmuş gibi hissederiz. Hiçbir şey yapmadan sadece denizin Azure rengine bakmak bile güç verir, iyileştirir. Bugün tüm teknolojiye ve araştırmalara rağmen okyanusların yalnızca %5’ini keşfedebilmiş durumdayız, hatta Mars’ın yüzeyi hakkında bile daha fazla bilgiye sahibiz ama emin olduğumuz tek bir şey var; kendimizi sırt üstü suyun çekimine bıraktığımızda yaşadığımız özgürlük, güç, hafifleme hislerinin hiçbir şeye benzememesi. Bugün size bu hisleri ve okyanusları sahiplenen, zaman kadar değerli iki yeni saatten bahsedeceğiz: Okyanus kadar dayanıklı, onun kadar özgürlükçü ve gizemli Ulysse Nardin Diver Net Azure ve Ulysse Nardin Diver X Skeleton Azure.

Ulysse Nardin Diver X Skeleton Azure & Ulysse Nardin Diver Net Azure

Günümüzün Kâşifleri için Tasarlandı

Ulysse Nardin, 1846 yılında ilk deniz kronometresini tasarladığından beri okyanuslara ve özgürlüğe aittir. İster 2023 yılında ufuk çizgisine yelken açan bir modern zaman kâşifi olsun, ister yüzyıllar önce dalgalara karşı göğüs germiş bir denizci… Ulysse Nardin, hep oradaydı. Şimdi ise bu iki yeni değerli ve yüksek teknolojiye sahip tasarımla esas evleri olan okyanusu yeniden ödüllendiriyorlar. “Maviden de mavi” anlamına gelen Azure detayları sularımıza selam verirken, saatlerin hikayesine biraz daha derinden dalıp baktığımızda iki tasarımın okyanuslara da iyi geldiğini öğreniyoruz. Birlikte dalalım mı?

Ulysse Nardin Diver X Skeleton Azure

Koleksiyonda Diver X Skeleton, okyanusların derinliklerinde bile güçlü kalabiliyor ve Diver Net yenilikçi bir dayanıklılık sunuyor. Masmavi dokunuşlar Diver X Skeleton ve Diver Net’in antrasit tonlarıyla kontrast oluşturuyor. En önemlisi de, üretim sırasında Haute Horlogerie‘den beklenen mükemmellikten ödün vermeden ham ve geri dönüştürülmüş malzemeleri sorumlu bir şekilde kullanmayı başarmış olmaları.

youtube play youtube play

Ulysse Nardin Diver Net Azure modelinin kasası Carbonium® (diğer karbon kompozitlere göre %40 daha düşük çevresel etkiye sahip), Nylo® (balık ağlarından elde edilen geri dönüştürülmüş poliamid) ve %95 geri dönüştürülmüş çelikten yapılmış. Diver Net Azure’a sahip olduğunuzda, suya 300 metreye kadar dayanabilen olağanüstü bir okyanus savunucusuna da sahip olmuş oluyorsunuz.

Ulysse Nardin Diver X Skeleton Azure

Ultra teknik donanımı ve gücüyle Ulysse Nardin Diver X Skeleton Azure ise dalış saatlerinin estetiğinde bir devrim yaratıyor. Titanyum DLC kasası 200 metreye kadar suya dayanıklı olan bu değerli parça, koyu siyah ve masmavi renklerde X ile işaretlenmiş dinamik bir iskelet yüz/kadrana sahip. Kadranın ve mekanizmanın şeffaflığı gözünüzü anında mekanizmanın kalbinin derinliklerine çekiyor. Saatçilikte nadir görülen pek çok teknik özelliğe sahip olmasının yanında, saat yapımında ilk kez 2001 yılında Ulysse Nardin tarafından Freak’te kullanılan silikon, anti-manyetizma, oksidasyona ve deforme olmaya karşı direnç gibi bir dizi olağanüstü özelliğe sahip. Yeni Diver X Skeleton Azure’un, okyanusun keşfedilmemiş %95’lik dilimini korkusuzca keşfetmeye cesaret ettiğine şüphe yok.

Okyanuslara Teşekkür Etme Zamanı

İnsanoğlunun bugünkü donanımı yokken okyanuslar öyle güçlüydü ki, onunla uyumlanmak ve hayatta kalmak için denizciler Bay Ulysse Nardin’in kronometreleri gibi sayısız çözümlere ihtiyaç duyardı. Şimdi ise okyanusların kendisi tehlike altında ve hayatta kalması çevresel kaynakların sürdürülebilir yönetimine bağlı. Birleşmiş Milletler, Ulysse Nardin’in OCEARCH STK’sını ve köpekbalığı aktivisti Mike Coots’u desteklemesi, inovasyon ve zaman ölçümü alanındaki uzmanlığını bu önemli amacın hizmetine sunması için uluslararası bir günü bu amaca ayırdı. Ulysse Nardin de Dünya Okyanuslar Günü’nü, olabilecek en anlamlı şekilde kutluyor.

Ulysse Nardin Diver Net Azure

Biz de yaratılan farkındalık sayesinde üzülerek öğreniyoruz ki, büyük balık popülasyonlarının %90’ı, mercan resiflerinin ise %50’si yok olmuş bile. Her yıl dokuz milyon ton plastik, okyanusa atılmaya devam ediyor. Ününü ve tarihe tanıklık eden mirasını okyanuslara borçlu olduğunu söyleyen Ulysse Nardin, devrim niteliğindeki malzemelerin kullanımında öncülük ederek ve geri dönüştürülmüş malzemelerden üretim gerçekleştirerek okyanusları onurlandırıyor.

Biz Ulysse Nardin’in yüzlerce yıldır okyanusa duyduğu aşkı, efsanelerdeki Bûtimâr kuşuna benzetiyoruz. Bûtimâr, denize aşık bir kuştur. Her gün kenarına koyduğu suya uzun uzun bakar, içmeye bile kıyamaz. Su yaşasın ister. Onu yaşatacak olanın kenara koyduğu su olduğunu bile bile…

Özgürlüğün peşinde, sulara aşık kâşifler için tasarlanan Ulysse Nardin Diver Net Azure ve Ulysse Nardin Diver X Skeleton Azure’u mutlaka inceleyin.