Müzeseverlerin çok iyi bildiği gibi her bir ziyaret başlı başına bir deneyimdir. Çok severek izlediğimiz bir filmin ardından sinema salonunu terk ederken olduğu gibi bir sergi sonrası kapıdan çıkarken de yeniden normal hayata dönme adaptasyonunu yaşamaya çalışıyoruz. Bu iki dünya arasındaki köprüyü de çoğunlukla mağaza bölümünde; röprodüksiyonlara, tasarım ürünlerine ve sanatçı iş birliklerinden doğan özel parçalara bakarken kuruyoruz. Haberler güzel ki artık bu hissi online olarak da yaşamak mümkün çünkü OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin sanat ve tasarımı buluşturan mağazası OMM Shop artık çevrimiçi!

OMM Shop

Dünyaca tanınan Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates’ın (KKAA) imzasını taşıyan ve etkileyici tasarıma sahip OMM, kuruluşundan bu yana eğitim programları, seminerler, sanatçı buluşmaları, atölye çalışmaları ve dinamik sergi programıyla kültürel gelişimin artırılmasını ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefleyerek dikkatleri üzerine çekiyor. OMM Shop’un yeni alışveriş sitesi de müze koleksiyonundaki eserlerin reprodüksiyonlarına, OMM logosuyla hazırlanan ürünlere, özenle seçilmiş tasarım objeleri ve sanatçı iş birliklerinden doğan özel parçalara yer veriyor.

OMM Shop

Dilara Fındıkoğlu’nun limitli edisyon parçaları, Şarküteri BigBaboli sanatçılarının eserlerini taşıyan ürünler, Day Studio’nun özel tasarım ev dekorasyon ürünleri, Unique Board’un limitli edisyon, 3B yazıcı ile basılmış sanatçı heykelleri, Esra Dandin’in eşsiz takıları, Kağıthane’nin yaratıcı kırtasiye ürünleri ve daha fazlası OMM Shop’ta bir araya geliyor. Unique Board ve Hannah Jewett gibi uluslararası markalarla Bilge Nur Saltık, Ali Bakova, Ulaş Uğur gibi yerel sanatçı ve tasarımcıları bünyesinde buluşturan OMM Shop’taki seçki, gücünü özgün perspektifinden alıyor. OMM Yayınları’nın kitapları, dekorasyon ve kırtasiye ürünleri, takılar ve sınırlı sayıda üretilmiş ürünler en heyecan verici ve fonksiyonel formlarıyla ziyaretçileriyle buluşuyor!

OMM Shop

OMM, OMM INN ve TASİGO Eskişehir dahil olmak üzere üç fiziksel mekana yayılan ve artık çevrimiçi olarak her yerden ulaşılabilen OMM Shop’a dair bir diğer güzel haberse elde edilen gelirin müzenin eğitim programları ve Anadolu’da sanatı ve sanat eğitimini erişilebilir kılma amacını desteklemek için kullanıyor olması. O halde sanat ve tasarımı buluşturan mağazaya daha yakından göz atmak için sizi buraya alalım. Ufak bir hatırlatma: OMM üyeleri çevrimiçi OMM Shop alışverişlerinde indirim ayrıcalıklarından 7/24 faydalanabiliyor.

Kapak Fotoğrafı: OMM Shop